Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přetaktování grafické karty

Dobrý den doslech sem se o programu který vám zvýší výkon GK.
Je to formou nainstalujete-nastavíte si max výkon-hrajete.
Sem si jist že něco takového existuje protože mi o tom říkal kámoš už dávno(v tu dobu mě to nezajímalo protože mi PC stíhalo všechny hry).
Nevíte někdo o něčem takovém??

Takové programy zvýší výkon grafické karty jen o pár procent. Takže se hry hýbou o kousíček rychleji. Není to jak u procesoru kde snadno přetaktuješ z 2,5ghz na 3,2 a je to poznat.

Pokud máš několik let starou grafiku nebo je grafika levná a nevýkonná a hry se na ní škubou tak těch pár procent nijak nepomůže. V tom případě je hraní s takovým program ztráta času.

A mohl by si nějaký doporučit hlavně aby byl co nejednoduší a aby se sním nedalo nic pokazit (je jasný že pokazit to můžu ale aby to byl nějaký osvědšený ,který to přetaktuje (nebo zvýší) na výkon který nepoškodí GK (nepřehřeje)

Vyprdni se na taktování. Praktickej přínos je minimální, zato rizika s tím spojená jsou velký - přehřívání, u grafiky špatné zobrazování, větší nároky na zdroj, snížená stabilita systému....
U slabé plečky (CPU i VGA) už tomu nepomůžeš, když to nestíhá teď, po přetaktování to nebude o moc lepší. U silnýho PC to nemá význam, když to stíhá.
Přetaktovat procesor zkusit můžeš, tam to není tak rizikový (nanejvejš se to zasekne), ale u VGA je přínos nulovej a přehřívání veliký.