Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s RAMkou

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mám udělat když si chci zvýšit operační pamět z 512MB na 2GB, přesně krok za krokem. Děkuji a jsem s pozdravem Martin

Zjistit název desky a její parametry.

P.S. Také si ujasnit co se od toho očekává a zdali zvýšení paměti bude mít onen efekt. Pokud by to byl příkladně notebook s Vistou a 512 MB, jistě je 2 GB výborná volba jak si polepšit. Pokud to je třeba X let staré PC, které by mělo být na nové hry, jak tady často zaznívá v dotazech, může to být i vyhození peněz atp.

Mám Intel desktop board D865PERL Quick reference, 320GB hardisk, procesor Intel Pentium 4 - Hyper Threading Technology 2,40 GHz, 512 MB RAMku, a chtěl bych si na tento počítač nainstalovat Windows Visty a podle poradce na upgrade na systém Windows Vista si na tento PC můžu nainstalovat visty ale pravě ta 512MB RAMka je minimum. Chtěl bych poradit jakou tedy RAMku si mám koupit aby mi na této sestavě fungovala Vista? grafickou kartu mám NVIDIA GeForce FX 5600. Děkuji

vypnout pc . zitra na nej taky nechod . 2. ledna zajdi do obchodu a tam rekni jake ramky mas -jake frekvence podporuje tvoje deska (alespon tam to rekni kdyz ne tady) . a oni ti to doporuci . po prichodu domu si zuj boty , sundej bundu a jdi do mistnosti kde je pc . sundej si svuj babiccin svetr - je dobrym zdrojem synteticke elektriny. rozsroubuj case (bednu) , sahn na kolik v zasuvce (vybiti elektriny) a vytahni stary modul . z krabicky vybal sve nove ramky . pokud je to jedna , tak ji dej kam chces , pokud jsou dve - dualchannel tak je dej do stejnych barevnych slotu.zaklapni , zavri case a zapni pc .

1) ověřit, jestli takovou kapacitu počítač/notebook zvládne
2) v manuálu k základní desce nebo pomocí programu např. Everest zjistit typ RAMky (frekvenci atd.)
3) podle toho, jaká je současná paměť a kolik je volných slotů se rozhodnout pro bod 4a) nebo 4b)
4a) starou ramku(-y) vyhodit a koupit jednu 2GB, případně 2x1GB, pokud deska podporuje dualchannel
4b) dokoupit potřebné množství RAM
5) zajít do obchodu a koupit paměť
6) otevřít počítač a paměť nainstalovat/vyměnit
7) spustit program Memtest
8) když je vše OK, radovat se, jinak paměť reklamovat

Mám Intel desktop board D865PERL Quick reference, 320GB hardisk, procesor Intel Pentium 4 - Hyper Threading Technology 2,40 GHz, 512 MB RAMku, a chtěl bych si na tento počítač nainstalovat Windows Visty a podle poradce na upgrade na systém Windows Vista si na tento PC můžu nainstalovat visty ale pravě ta 512MB RAMka je minimum. Chtěl bych poradit jakou tedy RAMku si mám koupit aby mi na této sestavě fungovala Vista? grafickou kartu mám NVIDIA GeForce FX 5600. Děkuji