Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sháním linuxový NAS

Zdar, sháním nějaký distro, který by umělo hlavně sdílení a softwarový RAID1. Prostě něco, čím bych nakrmil PC a ten se začal chovat jako NAS. Potřeboval bych, aby to umělo SSH, Sambu, nějaký webconfig, SATA disky a bylo to co nejmenší. Na netu jsem narazil na FreeNAS, ale to je FreeBSD, já bych radši Linux. Nějak se nemůžu dogúglovat... Neznáte někdo něco takovýho? Jinak v Linuxu trochu umím, RAID si sestavím, základní i pokročilejší konfiguraci zvládnu, ale netroufám si sestavit vlastní distro, na to jsem moc velká lama. Dík za tipy.

Takže bohužel, Openfiler je nepoužitelnej. Vůbec nevidí mnou vytvořený a přimontovaný raid, všechno chce vytvářet z webového rozhraní, pokud mu do smb.conf připíšu sdílení, který chci použít, tak jakoby tam vůbec nebylo, pořád chce vytvářet volume... já nechci žádný volume, já chci použít stávající disk s daty a namountnout si ho kam chci... prostě nesedí mi, musím hledat něco jinýho.