Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Staci 400W zdroj?

Ahoj,

chtel bych rozsirit PC o grafickou kartu (zatim jedu pres integrovanou na zakl. desce), prosim o vase doporuceni ktere by vhodne doplnilo PC, konfigurace viz nize. Rad bych se pohyboval nekde v relaci 2500 - 3500 Kc.

Moje snaha o vytipovani karty svepomoci se pohybovala nasledujicim smerem:
GigaByte ATI HD3870 GV-RX387512HP 512MB, PCI-E
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5509 3
Sapphire HD 4830 (11147-00-20R) 512MB, PCI-E
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6074 6
Gainward 9481-Bliss 9800GT 512MB, PCI-E
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5792 8

Jeste je asi treba zminit, ze pri stavbe PC jsem zvolil jen 400W zdroj, je mi jasne ze to neni zadne terno ale nechce se mi zase kupovat jiny...

Zdroj FORTRON Green Power 400W ATX, PFC/P4 [FSP400-60GLN]
Deska Gigabyte GA-MA78GM-S2H - AMD 780G
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5372 7
Procesor AMD Dual-Core Athlon A64 X2 4600+ EE (65W) 64-bit
Pamet 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz PC6400 CL4 KINGSTON
Monitor mam sirokouhly 19"

Moc diky za vase doporuceni

Ahoj,

kompletni sestava vypada nasledovne:
Zdroj FORTRON Green Power 400W ATX, PFC/P4 [FSP400-60GLN]
Deska Gigabyte GA-MA78GM-S2H - AMD 780G
Procesor AMD Dual-Core Athlon A64 X2 4600+ EE (65W) 64-bit
Pamet 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz PC6400 CL4 KINGSTON
HDD SEAGATE Barracuda 7200.10 250GB, SATA II NCQ 16MB cache, 7200ot, PMR, ST3250410AS
Skrin CoolerMaster Elite 330 - černý (black) tower, ATX, 4x5.25", 2+5x3.5"
+ klavesnice + mys

Na kvalitu zpracovani od ruznych vyrobcu jsem se taky chtel optat, nemam dostatek zkusenosti abych si oblibil nejakou znacku, jsou tedy vyznamne rozdily mezi kartami od Gainward, ASUS, Sapphire, Gigabyte atd?

Jinak s tim zdrojem - existuje nejake uspokojive reseni s tim soucasnym 400W anebo se nevyplati nad tim spekulovat a rovnou koupit novy?

Jeste jsem koukal na zajivamou recenzi ke karte Gigabyte GeForce 9600 GT Silent-Pipe IV
http://www.extrahardware.cz/recenze-gigabyte-gefor ce-9600-gt-silent-pipe-iv
Libi se mi ze karta je ticha a cena okolo 2500 Kc je taky zajimava. Je to dobry napad, spatny napad nebo jaky je to vlastne napad? :-)

Diky za odpoved

možná že spotřeba se bude pohybovat na metě 200W ale jde o nárazy při startech nebo výkon při hře na maximum a tam bych řekl že zdroj to ustojí ale bude hodně topit tedy budou velké ztráty v dodání šťávy do systému a provoz se tak prodraží - doporučuji koupit alespoň 450W nebo nejlépe 500W zdroj kde rezerva způsobí menší ztráty + zdroj bude tišší + uspora energie!

pokud do toho dáš tu solidní grafiku GeForce 9600 silent tak bude bohatě stačit zdroj 400W fortron.
běžná zátěž platí pro standartně 50% výkon celé sestavy ale při zapínání nebo dnes nejnovějších hrách by tahle sestava mohla jít zátěžově na pár sekund i na 100% výkonu a rezerva se tam dává určitě víc
takže třebas systém jede běžně 150W a náraz jde na 300W je optimum těch 400W