Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde mikrofon

Již jsem vyzkoušel mnoho poraden a bez úspěchu, mám takové tušení, že jste č. 9. Tedy k problému. Mám zákl. desku RS300-SB200. Vyzkoušel jsem všechna možná nastavení, ale nejde mikrofon. V nastavení mám na výběr C-Media wave device a USB EMP audio device. Zvuk z repro mi jde normálně. Používám první nastavení. Problém je v tom, že se mi nezobrazí vůbec políčko upřesnit nastavení v záložce nastavení mikrofonu.
Nechci přinstalovat celé PC, znáte to spousty dat a neni čas je zálohovat a vracet nastavení. PC je sice starší, ale poradil by si i s Vistou. Bylo by řešením "přemáznout" stávající W XP Vistou? Mám skype a rád bych si se známími i popovídal.
Ještě jeden nápad - existuje web kamera s mikrofonem pouze na USB bez jacka do zvukovky . Bylo by to řešení ?

Snad jsem alespoň část napsal srozumitelně. Jekuji za jakoukoli radu.
S pozdravem Martin

děkuju moc, tak jsem to rozchodil (prakticky po 2 letech). Pes byl zakopaný v nastavení mixeru, kde jsem musel stáhnou Speakers ze 6 na 4 a tim se mi uvolnil růžový vstup pro mikrofon. Věděl jsem, že to bude nějaká "ptákovina", jenže čím déle člověk zkouší, tím víc vymýšlí složitější kombinace.
Ještě jednou díky moc za pomoc a tenhle server budu chválit kudy budu chodit.