Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Správa disků a další problémy

Zdravím v Novém roce.

Mám tu totálně zatláskané PC z příbuzenstva (1 GB free na 120GB diku),
Win XP Home SP2 nabíhá cca. 5 minut (housenka 6x, pak dlouho pouze obrázek z plochy, za 5 minut naskočí explorer, ikony, atd..)
Správa disků po minutě zahlásí: "Nepodařilo se spustit službu nebo skupinu",
Nero 7 do nekonečna "hledá podporovaná zařízení",
CPUZ - zobrazí prázdná políčka, a že prý nelze získat informace o systému...
Vypínání systému neskončí ani za několik hodin.

Je nějaká slušná možnost obnovy, krom zformátování?

Taky je divný, že u hodin je ikona "bezpečně odebrat zařízení", která se vztahuje k systémovému (a jedinému, nedělenému HDD)
Ten HDD je SATA, ale BIOS ho ukazuje jako IDE 3.(deska MS 7030 K8N neo Platinum)

HDD jsem otestoval programem výrobce - OK, paměť memtestem, taky OK.

..u hodin je ikona "bezpečně odebrat zařízení", která se vztahuje k systémovému (a jedinému, nedělenému HDD)..

http://aan.bloguje.sk/707625-ako-zmenit-vo-windows -odstranitelne-vymenitelne-zariadenie-na-neodstran itelne-nevymenitelne.php
mi toto sice nepomohlo, po restartu to bylo zpět, ale naše doménové ntb se chovají trochu zvrhle.

Správa disků po minutě zahlásí: "Nepodařilo se spustit službu nebo skupinu"

v prohlížeči událostí se neobjeví další popis (pravým myšem na tento pc - spravovat)? ale v souvislosti se všemi ostatními projevy, třeba "Win XP Home SP2 nabíhá cca. 5 minut" se jedná nejspíš o úplně zničený systém, který nemá valný smysl zachraňovat.
ještě kontrola: je řadič disku v dma režimu? nechybí ovladač chipsetu a nejede jen v pio? kdo to instaloval - to příbuzné samo?
ostatně jak píše kmochna, v tom prohlížeči událostí nejspíš narazíš na více červených vykřičníků.

Nero 7 do nekonečna "hledá podporovaná zařízení"

nejlepší je nero7 vyhodit. povypínej v něm blbosti: indexace, nero scout. vypalovačka v neru nastavena na správný typ.

Správa disků se dožaduje výjimek ve win XP firewallu

což mě udivuje, protože firewall v xp je jen příchozí. zkontroloval bych jestli služba "hostitel zařízení upnp" je nastavena na "manual". pro jistotu dej úplně vypnout službu "vzdálený registr".

přesto pokud drahé příbuzenstvo dotáhlo pc do tak prasečího stavu, ať si to dají do servisu znovu nainstalovat - a rovnou ať si koupí druhý disk pro přenesení všech dat, jinak o ně přijdou.