Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi - co za anténu nebo tak?

ahoj. mám stolní počítač, Realtec síťovou kartu a chci se zeptat, co budu potřebovat k tomu, abych měl připojení k internetu přes wifi síť. nevyznám se v tom, co koupit, stačilo by mi aspoň poradit, co za anténu nebo tak. díky všem
Změna předmětu, původně: wifi (LaKr) (Kráťa)

Sítovou kartu jako sítovou kartu nebo jako Wifi kartu?

Pokud máš od Realtecu sitovou kartu, pak je třeba koupiš Access Point (Edmiax, OvisLink...), sítový kabel (asi dostanež k AP) pak Anténu, možná protibleskovou (ted mi vypadlo to slovo.. ) ochranu a kontktory. Anténu nejlépe směrovou. A pochopitelně někoho, kdo Ti bude ten internet vysílat.

Pokud je od Realtecu wifi karta, pak jen konktory/pigtail, možná tu ochranu, a směrovou anténu a kolax kabel speciální na wifi.

Čistě sítovou kartou jsem myslel LAN, přijímá data z UTP kabelu:

[http://www.germes-online.com/direct/dbimage/502394    90/Gigabit_LAN_Card.jpg]

WIfi kartou jsem myslel sítovou, která přijámá WIFI signál:
[lks4504-h1.jpg]

A access pointem jsem myslel externí krabičku, která přijámá wifi signál a vystupují
data po kabelu a ten pak pícháš do té sítové karty:
[http://www.inter-shop.gr/commerce/catalog/images/o    vislink_8000ap.jpg]

jak ti píšou, zeptej se nejdřív připojovatele, buď to nechá na tobě nebo tě vybaví.
ostatně kromě hardware potřebuješ i nějaké nastavení tvé sítě, a to získáš právě od poskytovatele.
podle toho jak jsi na tom se signálem - ověříš třeba notebookem zda je tvoje vysněná síť vidět - ti může stačit stačit zmiňované ap zhruba s 5db anténou. pokud máš horší/mírně stíněný příjem/rušeno více signály, potřebuješ směrovější venkovní anténu, a opět něco pro příjem wifi.
protože se doma obvykle nachází více než jeden pc, může to být router s odnímatelnou anténou, který umí wisp režim (klient wifi) - zrovna tento mód tuším v tom článku o wifi popsaný není.