Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem graficka karta,zdroj

cau te vsichni, potrebuju nutne poradit, chci si koupit tuto grafickou kartu (http://www.nexshop.cz/sapphire-ati-hd-4670512-mb/d -57924.htm) a nevim jestli ju utahne zdroj, presne nevim jak se jmenuje, tak jsem sem napsal to co bylo na stitku:
L&C Computer Co. Ltd
Model: LCB350ATX
AC 115/230V~ | 8/4A | 60/50Hz
I/P
DC +3.3V | +5V | +12V | -12V |-5V | +5VSB
O/P 28A | 30A | 15A | 0.8A | 0.3A | 2A
+5V & +3.3V combined load 200W
+5V & +3.3V & +12V combined load 330W
Total output is 350W Max

popripade jestli by to neutahlo, tak jeste ktery by byl vhodnejsi zdroj na koupi, tento http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8O000000LNE nebo tady tento http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8O000000D24

diky za odpovedi

Miluju všechny ty, kteří doporučují značkové zdroje, Prasáku.. Tu grafiku provozuji 2 měsíce, ale předtím jsem 2,5 roku měl Geforce 6800GS a jela, představ si to chlapče, zcela korektně. A ta měla větší spotřebu. Miluju, když se necháte zblbnout wattáží a radíte tady zdroje, které jsou úplně zbytečné. Ten Fortron FSP350-60GLN, který stojí 800 korun utáhne i Radeona 4850..a zcela hladce.. tudíž 4670 nejspíš nebude problém..

Můj názor je ten, že toto jsou trošku silné řeči a to jen do té doby než to "blafne" celé a v "lepším" případě to vezme s sebou ostatní komponenty a v tom horším trošku toho vybavení v bytě. Na zdroji nikdy nic neušetříš a když tak na chvíli leda. Když pak vezmem v potaz účinnost zdroje atd. tak myslím, že není co řešit. Zbytečné spíše je riskovat.;-)

taky si myslím že než zbytečně dávat zdroj na hranici je lepší mít rezervu.
ono zdroj snese hodně ale pak taky hodně topí a má velké ztráty kdy se hodně energie přemění v teplo a sice to snese ale i větráček jede rychleji je hlučnější a díky tomu že zdroj se více zahřívá se mu tím i zkracuje životnost tedy kolem a kolem proč by jinak výrobci grafických karet psali občas hlášky typu:
"na tuhle grafiku doporučujeme zdroj o tom a tom výkonu" ?
u mé ATI 3870 se 400W fortron docela zahříval vyměním grafiku za HD 2600 a ejhle byl chladnější a tak k té 3870 jsem přidal 500W seasonic a zdroj pěkně studený tichý a pohodička - a třeba některým lidem o tohle jde ne?

Tady ani nejde o vykon, jako o vyrobce zdroje. HD4670 je velmi skromna karta, ktera za cenu maleho prikonu poskytne celkem solidni vykon. Netreba ale riskovat - shity jako EC ci LC jsou potencialnimi palicovymi dcerami. Radeji zakoupit 350-ku znackove provenience za par penez, nez cekat, ze ti zdroj vzplane plamenem jasnym v te nejmene ocekavane chvili. A neni pravda, ze nekoupis kvalitni PSU za par penez - Fortrony ci Seasonicy v zakladni rade muzu jen doporucit.

A neni pravda, ze nekoupis kvalitni PSU za par penez - Fortrony ci Seasonicy v zakladni rade muzu jen doporucit.

Navíc když ještě porovnáme dnešní nižší ceny velmi zajímavého "oemového" Seasonic SS-400ET-T3 400W dokonce oproti slušnému, dříve "favoritu" levných PC, Fortronu PNF 400W...(Seasonic 865 Kč aktivní PFC, účinnost 80+, nižší hlučnost atd. vs. 913 Kč pasivní PFC, účinnost 70-75%...)

což o to, jet to může, ale taky nemusí. Levné "šitové" zdroje se nedoporučují ne kvůli tomu, že by to na 100% nezvládaly, ale proto, že mají velmi kolísavou kvalitu a hlavně provozní vlastnosti. Moje relativně nedávná zkušenost se zdroji EC (byl jsem k tomu donucen zákazníkem, urputně požadujícím co nejnižší cenu): z 20 kusů jedné série (samozřejmě stejná wattáž) jely všechny, ale jen šest z nich dokázaly dané PC provozovat spolehlivě, zbytek až na dva zdroje měl tak zvlněné napětí, že ta PC byla nestabilní a dva pro jistotu umřely po cca 15 minutách provozu. Podotýkám, že to byly 400W verze a napájely kancelářské PC s prakticky směšnou spotřebou. Po výměně za 300W Fortrony jedou všechna PC dodnes. Zákazník nakonec "přeplatil" 20 ECček :-)

Od té doby se takovým zdrojům urputně vyhýbám a všem to rozmlouvám. Je to ruská ruleta a zkoušet takový zdroj provozovat u hranic jeho provozních vlastností - to bych si rozhodně nedovolil.

tak sem se rozhodl koupit tento zdroj http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6136 8 ale zase jsem tam nasel tuhle vetu : "Ten je po instalaci do PC umístěn přímo nad CPU" coz znamena ze je nejaky vetracek vlozen nad procesor, ale ja tam mam kvalitny vetrak(alespon myslim), tak bych se ho nerad zbavoval, mam tam tento vetrak http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=3386 6, tak jestli by to neslo nejak obejit :)(sice nevim jak by potom fungoval) a nebo je to tak opravdu nejlepsi dat to primo nad ten procesor a zbavit se toho vetraku

Tento zdroj si myslím je moc dobrá volba.Ohledně toho větráku to je takto, že větrák je ve zdroji a to ze spodní strany přímo nad chladičem od procesoru / lepší odvod tepla ze skříně a to z místa kde se ho tvoří nejvíce/ a ne jak u jiných zdrojů ze strany. Velikost zdroje je jako ostatní takže by ti tam měl vejít v poho když to tam máš i teď v poho. :-)