Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Systemová chyba 66

Dobrý den, prosím o radu. Vyzkoušel jsem si doma na jednom PC fyzicky bez paralerního portu (Windows XP) přesměrování
net use lpt1: \\pocitac\tiskarna persistent:yes
Přesměrování mi doma bez problémů proběhlo.
Avšak u známého mám 2 počítače fyzicky s paralerním portem (nově nainstalován Windows XP),zapojené do sítě a ani u jednoho se mi přesměrování nepovedlo.
Neustále mi windows hlásil Systémová chyba 66.
Vyzkoušel jsem spoustu možností dle informací na netu
a nic mi nepomohlo. Nemůže to souviset např. se servispackem
nebo nastavení sítí.

Děkuji za informaci, Petr

Diky moc za radu, v biosu jsem vyřadil u obou parallel port, ve správci hw jsem nevěděl kde, parallel port už v správci systému nebyl. Mám tyto 2 PC s XP propojené kabelem již doma,
u jednoho mám tiskárnu HP LaserJet P1005 a u druhého multifunkční tiskárnu Samsung SCX - 4200. Nasdílel jsem
obě tiskárny znova a syntaxe proběhla ok.
net use lpt1 \\pc\tiskárna /persistent:yes
Pokud napíšu net use, je vše ok.
Vytvořil jsem si jednoduchý textový soubor a ten jsem zkusil
poslat na obě tiskárny následovně
copy soubor lpt1:
nebo
print soubor

Avšak reakce tiskáren žádná. Musím někde nastudovat, zda tiskárny umožňují tisk v Dosu. Pokud se mi to povede, budu se snažit obě tiskárny rozchodit dále po PC Fandem a to nastavení
tiskáren Fandinst, mám tam položky pro HP Laser, ale nevím
zda jsou správné. Připadám si , že lezu na nějakou horu.

V Biosu jsem zapnul parallel port a vše funguje stejně, takže chybu jsem měl asi někde ve sdílení tiskáren.
Pokud restartuji PC a napíši je net use, napíše se mi lpt1
jako nenalezen, odstraním jej net use lpt1 /del
a opět namapuji. Jen ta reakce tiskáren nic :-) a má praxe v této oblasti také nic moc.

Díky moc za pomoc