Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vista

Dobrý den, chci se zeptat mám asi 4roky starý komp a nevím jaké ovladače musím stáhnou aby mi na něm uplně všechny komponenty v počítači fungovaly naplno.

Potřebuješ ovladače na Vistu. Najdeš je na webu výrobce každé komponenty.
Na 4 roky starej počítač nedávej Vistu - ovladače jednotlivých komponent pro vistu nemusí existovat a pak 4 roky starej počítač je poměrně slabej na Vistu. Dej tam WinXP.

Jasne, proto chci konfiguraci vypsat. Pred ctyrmi lety byly (prodaval jsem to nedavno za "dumping") i Bartony 3000+, relativne solidni desky, pameti se tam strkaly pulgigove, grafiky GF4200. Na tom by Vista jela zcela bezproblemove, ovsem po posileni RAM (pridat gigo). Otazkou ovsem je, zda se vyplati koupit OS + RAM + /eventualne/ vetsi disk. Osobne bych do toho nesel, ale proti gustu...

Vlastně pokud máš PC na internet nebo přehrávání videa a fotek a nespouštíš žádnou novější náročnou aplikaci a pokud ti nevadí převod videa 4 hodiny pak je to OK a komp starý 4 roky je dobrej komp.
Jenže jaksi vývoj jde dopředu a Vista na 4 roky starém stroji by jistě jela ale za jakých podmínek a co by na ní šlapalo bez problémů?pokud to bude dítě nebo dospívající mládež tak ti budou chtít hrát i hry a na stroji 4 roky starém je tohle už nemyslitelná věc prostě to nepůjde no - chce si jen ujasnit na co to je a k čemu to je
a bohužel staré s novým si vždy rozumnět nemusí (jak je to i v životě)