Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání procesoru

Dobrý den přetaktoval jsem svůj procesor Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz na
4,70GHz vše se zdálo v normálu ale teplota začala stoupat cca 10 sekund +1 C
Mám tam chlazení Intel ,které bylo přibaleno k procesoru.
Tak sem PC vypnul a šel na notes se sem zeptat jaké chlazení doporučujete.
Max do těch 700,- Kč

Možná to někoho překvapí, ale já jako chlazení doporučuji vrátit původní takt. Je to levnější, je to jistější, nezkracuje to životnost procesoru a prakticky nic neztrácíte.

PrasatkoPee

Jak pise host - za sedm set tak akorat hubou. Mas to OC dost vysoko (vlastne hodne vysoko), takze bych to asi vzduchem nechladil. Zkus "underwatermana" :-D (vodnika), ale dost za nej das. Nechces-li uvalit adekvatni prachy, mam jedinou radu: sraz takty na nominal, popr. pretaktuj mene.

Tak ono se taktuje jinak, žejo vid.
Nejprve je CPU na 3GHZ, tak se jde na 3,1GHZ, pak na 3,2GHZ a sleduje se jak se vyvíjí teplota.
Jestli ze 3 uděláš 4,7 aniž by jsi zkusil něco mezi a sledoval teplotu, tak NENI dobrej přístup.
Pokud jsi to tak neudělal, tak by jsi nam mel uvést teploty.

+1 stupen? za 10sec? Vuci cemu? Na kolik? Jestli si myslis, ze +1C po přetakovani o 50neco% je problem ...

Bud budes taktovat postupne, nebo se na to rovou vykasli, ci zkusi rovnou dusik ...