Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze se dostat na internet přes nezabezpečenou síť WIFI.

Nemuzu se připojit na veřejnou nezabezpečenou síť a když se chci spojit tak to nejde nebo jde ale jenom do místní sítě a na internet se nedostanu, pise to ze se musi zkontrolovat webový prohlížeč nebo co mam taky windows vista. Firewall sem skoušel vypnout. Jestli má někdo nějakou radu díky. Mam Windows Vista.A ještě jedna novinka už jsem se připojil na wifi s místní sítí a nenapsalo to tu kontrolu webového prohlížeče ale zase jsem se nedostal na internet.nevíte jak a čim by to mohlo být? diík

No já sem řešil stejnej problém, ale nešlo mi to, tak sem se na to vys... Prostě na jednom bytě je taky nezabezpečená sít a kdokoliv tam přijde připojí se s vistama, já ne. Maj to od souseda povolený, heslo tam není. Ale když se chci připojit hodí mi to hlášku nelze se připojit k nezapezpečené síti. Kámoš si tedka koupil novej NB taky Vista, přišel tam a bez jedinýho problému se připojil... Tak sem to nehcal tak jak to je a připojit se můžu jen na zapezpečené sítě, ale proč to nevim...

tak je to správně - všechno v minulých příspěvcích je ok.
pokud se nemůžeš připojit ani do otevřené sítě, není to jejich chyba a nemáš tam v tom případě co dělat. a zkoušet se připojovat na síť kde s tebou nepočítají a nepotřebují tě - máš jediný důvod proč tam lezeš?

když je to od souseda, stejně nechápu proč si to nezabezpečil, a nenastavil tobě stejný wpa klíč?
u wifi si můžeš nechat automatické získání adresy, nebo po domluvě se sousedem statickou ip (+ masku + bránu + dns) ať se to přisíťuje rychleji.
necháš vyhledat wifi sítě, zvolíš tu jeho, do autentizace ti soused vyplní wpa klíč (wpa2 chce aktualizaci nebo nainstalovaný sp3), potvrdíš "připojovat k této síti", a je to.
já tak souseda připojuju, a zbytek baráku si ani nechuchne.