Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zrychlení počítače

Dobrý večer! Poslední týden mi hodně zpomalil počítač. Nevím, čím by to mohlo být. Nic nového jsem neinstalovala ani jsem nepřidávala nové soubory. Poradíte mi, jak ho zrychlit, aby to bylo jako dřív? Děkuji. :-(

protože se mi tvoje jméno vybavuje s pravidelně se opakujícími dotazy na viry, můžeš udělat několik málo věcí:
- povypínat všechny blbosti v msconfig.exe / po spuštění. když nevíš které, tak odšktrtni všechny. a restart.
- odspywarovat, jak ti radí kolegové.
- pro jistotu zkontrolovat ve správci zařízení, že řadič tvého disku je v dma a ne v pio módu.

u systémů, na kterých řádí samoadmin (ty), je dobré si projet log z hijackthis. bohužel to samoadmin obvykle nezvládne, takže nic :(

že to ještě resuscituju: ne, podobné rady jsou blbost. nejde o to najít následky něčeho co jsem vlastní tupostí způsobil/povolil, a nechápat co vlastně dělám.
jde o to sám umět vypnout odpad, poznat co je choré, bez berliček: "cizí antivirus, který nepozná spyware. cizí adware který nedetekuje antivir/antispyware, ale je stejně škodlivý". jde o to nebýt u vlastního počítače za nesvéprávného blba.

čili do pc žádný malware nepustit (bezpečný internetový software, omezený účet), nebo ho umět detekovat/odstranit (viz celá tato poradna).