Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Musel jsem cr*cknout legální hru...

Loni jsem zakoupil v časopise ABC hru FlatOut 2, tenkrát mi na starém Athlonu XP jela sice plynule, ale během každého závodu se PC pořád restartovalo. Tak jsem ji odinstaloval a zahrabal na dno šuplíku.
Teď když mám nové PC, při generálním úklidu jsem tuto hru našel a rozhodl se ji vyzkoušet.
Ale ouha... Po nainstalování je hra ve verzi 1.0 CZ, a pro online hraní přes GameSpy je třeba verze 1.2. Tak jsem stáhl EU patch 1.2. Spustím hru... a naběhne hláška o jakési ochraně a že je třeba restartovat počítač. Provedu, chci spustit hru znovu, a naběhne tabulka vyžadující CD key. Ten na papírové pošetce se hrou za 49,- Kč asi nenajdu. Zkusil jsem hru cr*cknout - a funguje to... dokonce i hraní přes GameSpy.
Teď je otázkou, zda jsem jednal legálně. Mám napsat mail společnosti topcd.cz, nainstalovat hru i s patchem (ale bez cr*cku) a vyžádat si CD key? Nebo to nechat tak?

P.S. Ten samý problém jsem měl kdysi se hrou Gothic 1 zakoupenou s časopisem Level. Tenkrát po mně patch také vyžadoval originální CD, ale protože jsem se hrou neměl problém, patch jsem nakonec neinstaloval.

Napsat jim můžeš, ale jsem přesvědčen, že to k ničemu nepovede.

Zdarma byla V1.0. Ta sama o sobě funguje, i když třeba s nějakýma omezeníma - proto je zdarma. A proto ani nevyžadovala CD Key. Když potřebuješ V1.2, bude asi třeba ji zakoupit nebo zjistit, jestli taky nebyla vydaná zdarma na nějakém CD s časopisem.

Z CtiMe.txt:

Pokud se Vám bude hra chovat nekorektně (zatuhávání počítače,
špatné zobrazování textur, chybové hlášky apod.), navštivte
prosím naše internetové stránky

www.topcd.cz sekce POMOC,

kde se nachází návrhy řešení případných potíží. Tyto
stránky jsou pravidelně aktualizovány a kromě návrhů
řešení případných problémů zde najdete aktuální patche,
jednotlivé CD klíče
a také obsáhlou kapitolu řešení
nejčastějších dotazů.

No vida, aspoň něco jsem vyřešil, už mám možnost setupu hry pokaždé, ne jenom po instalaci. help-flatout-2 ...víc tam toho ale nemají.

Jak jsem řekl, nepředpokládám, že by se jim chtělo pro časopisovou verzi upravovat podmínky. A je jedno, že to bylo za 49, i kdyby to bylo za korunu, není to žádná podřadná verze. Pomoci si cr*ckem (anarchist)není košér (zásah do programu), ale zloděje to z vás nedělá.

No fuj! Schválně - kdo přijde na to, co se mi na tomhle příspěvku nelíbí... :-D
A asi se na to vykašlu, někde výš jsem uváděl link, na kterém jsem našel novějšího FlatOuta.
Značit za vyřešené to nebudu, ale taky už se tím nebudu dále zabývat.
Díky všem za příspěvky a doufám, že se podaří odstranit tu chybu, kdy se po úpravě příspěvku některým z adminů zobrazí u dotazu jeho jméno jako autora. Za nepříjemnosti se omlouvám.
Poroučím se. ;-)