Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router a vytvoření interní sítě

Chci umožnit 2 počítačům přístup na internet pomocí routeru (mám internet od UPC).Vytvořím připojením počítačů k routeru zároveň interní síť bez ohledu na internet, nebo je to nutné řešit ještě jinak ? (další kabel ???)Jde mi o přenášení dat a hraní her.

Jde mi o to, abych viděl např.v Commanderu i disky druhého počítače, a aby bylo možné hrát na obou počítačích zároveň tutéž hru (pokud to samozřejmě hra umožňuje).Dosáhnu tohoto "jen" propojením přes router, nebo musím tahat ještě další dráty ?

jak už nastínil Kmochna, k vytvoření interní sítě (LAN) dojde po připojení všech PC k routeru (do LAN portů); router samozřejmě bude muset běžet, ale tato síť nebude ve své funkci nijak závislá na připojení k internetu (tj. přenášet soubory, hrát po LAN půjde - samozřejmě pouze tehdy, když to na všech PC správně nastavíš)