Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Využití dvoujádrového procesoru jde na max?

Výkon 2 jader je normální?
používám pro převod videa z DivX do .vob prog. ConvertXtoDVD
Ale netuším zda je plně optimalizován na dvě jádra nebo jen optimalizace pomocí softu k CPU
při převodu se mi ukazuje aktuální vytížení obou jader+ průměr je jasné že je to kolísající tendence avšak pohybující se v rozmezí 63-91% v průměru 80% vytíženosti (během převodu nejede nic jiného)
zdá se mi to málo a očekával bych vytížení v rozmezí 90-99% nebo v průměru 95% nebo toho v praxi nelze dosáhnout?(různá omezení,rezervy atd)je řešení?
díky za info.

buď rád,že na dvojjadre nemáš vyťaženie daného programu na 100%,okrem spracovania videa sa procesor musí starať na pozadí aj o chod samotného systému a všetkých spustených programov,podprogramov,utilít,ktoré nemajú so spusteným programom na prevod videa nič spoločné,ale sú rovnako dôležité na to,aby vôbec išiel pc + operačný systém ako taký.Ty osobne tiež určite radšej niečo robíš pekne v klude,v pohode a nie že pri tom musíš byť neustále v pokluse,upotený s vyplazeným jazykom.Skôr by som povedal,že buď rád,že máš vyváženú zostavu,ktorá takéto veci stíha v pohode,a ešte aj s určitou rezervou.