Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s ROUTEREM

Zdravím vás a zároveň vás prosím o radu.
Mám Router Edimax. Ale mám problém s jeho zapojením, nemohl by jste mi někdo jednoduše popsat jak mám router nastavit tak aby mi "dělil" internet. Mám veřejnou IP když jí ale napíšu při nastavování routeru, tak se nic neděle a internet se chová jako odpojený. Mám strčený kabel od netu ve WAN a do PC mi poté de kabel ze zdířek, kde mám momentálně napojený klasicky na switch. to je jediné co umím "nastavi" (asi proto že se nic nenastavuje) Pomozte prosím

od tvého poskytovatele dostaneš nějaké parametry - odkaz síť, dole:

Univerzální nastavení pro přístup k síti Internet na službě DDS Home
IP adresa : 192.168.*.*
Maska sítě : 255.255.255.*
Brána : 192.168.*.1
DNS: 10.0.1.2, 10.0.0.2

- to zadáš do wan strany routeru.
- hodnoty nesmí kolidovat s lan stranou. adresu routeru musíš v případě konfliktu (po prvním dhcp připojení k pc) změnit třeba na 192.168.xyz.1, nebo 10.xyz.*.* - čili něco z vyhrazených intranetových rozsahů, co se nepřekrývá s parametry na straně wan.
- lan stranu (kromě případné změny ip routeru) necháš na dhcp, nebo dhcp omezíš na část rozsahu, případně ho zrušíš úplně - to je věc tvého vkusu.
- podle toho nastavíš i ručně tcp/ip v pc, nebo necháš na automatice (dhcp).

nekdy poskytovatele registruji MAC adresu pocitace, ke kteremu se pripojuje internet. Potom pokud si to clovek chce rozvest na vice PC musi dat routeru MAC adresu sitove karty z PC, na kterem internet bezel.
Veskere informace by si se mel dozvedet od poskytovatele internetu.