Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zmena miestneho nastavenia zabezpecenia

na win XP prof - len prac. skupina - ma uzivatela, ktoremu nechcem menit heslo. Pri vytvarani uctu asi nedopatrenim som nezaskrtol ze heslo plati stale a uzivatel nema pravo menit heslo , teraz ma vyzyva na zmenu hesla. Ale v control paneli - nastroje pre sypravu - miestne nastavenie zabezpecenia - zasady uctov - zasady hesla - pri polozke ze heslo musi splnovat poziadavky na zlozitost mam POVOLENO, ale je to sedive, neviem to zakazat ani ked sa prihlasim ao administrator. Ako zmenim na uzivatelskom ucte heslo - prazdne, tj ziadne a heslo plati stale. Je to PC nikam nepripojene, sluzi len na skolenie OS office a pod.

ono to zacalo tak, ze som sa chcel prihlasit ako ten uzivatel, naco hned namna vyblafol ze platnost hesla vyprsala. To mohlo byt nastavenou politikou - aj ked neviem kto ju nastavil - na druhom totoznom pc je zakazana - a mal zaskrtnute ze uzivatel nemoze menit heslo. Zacarovany kruh, platnost vyprsala ale uzivatel nemoze menit heslo. Tak som sa prihlasil ako admin, ze zrusim tu politiku, ale nemozem, mam polozku oznacenu ako povolenu a sedivu. Tak som vosiel do uctu, ale nemozem zmenit heslo na prazdne, lebo odsporuje politike. Hlava XXII . . .