Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě notebooku (jsem totálně v kelu :D)

Zdravím :-) a je to tady zase. Mamka mě pověřila výběrem notebooku, jenže problém je v tom, že já notebooky moc nežeru -> nezajímám se o ně, -> nerozumím jim...proto žádám VÁS zkušené IT znalce (konkrétně ntb znalce), abyste mi při výběru pomohli...
Zadám požadavky co nejpodrobnější znám a bduu doufat, že se někdo chytí a poradí.

Cena: + - 10 000 (úplný strop 12 000) KČ
Na značce trvat nebudu, co tak čtu...tak snad DELL,HP ?...to nechám na vás
Bude se používat na MS Office, filmy, hudbu, INTERNET. Určitě ne hry!Jestli hry, tak flashové free a to úplně zřídka.
Stříhání videa se uskutečňovat nebude.
Uvítám DVD-RAM (ale to je snad samo a ani nevím, jestli bez toho NTB je :D )
Nevyžaduji OS! Počítám s Win XP, který už doma máme, proto by to byly zbytečné investice.
Velikost displaye...samozřejmě co možná největší,ale určitě ne na úkor ostatních komponent, čili zlatá střední cesta = vyrovnaný výkon.
Taky by nebylo špatné, kdyby měl num klávescnici, ale to fakt jen bokem :D když se zadaří, super, když ne vůbec nevadí :) jen takový bonus :) kdyby náhodou
Nakupovat bych chtěl v ALFĚ
Určitě děkuji všem, kteří mi poradí, protože v otázce NTB jsem úplně mimo.
Děkuji všem!

Je to pro mamku dom.Chce si psát s kámoškama v posteli...chce si psát ve wordu, číst maily na záchodě ... :D samo že domácí wifi si z UPC sestrojím, až bude PC doma :D takže po bytě bude online i ve vaně :)

edit: trochu malý display ne?...už mám vybráno,děkuji všem! :)

Jen jestli jsi nezapomněl na jednu drobnost, která byla uvedena nahoře - num část v klávesnici. Nechce se mi bádat co sis vybral, ale třeba v naší rodině je to skoro hlavní kritérium. Jestli tvoje máma je smířená s tím, že eventuelně bude cvakat čísla přes FN nebo jí dokoupíš USB num.

Taky by nebylo špatné, kdyby měl num klávescnici, ale to fakt jen bokem :D když se zadaří, super, když ne vůbec nevadí :) jen takový bonus :) kdyby náhodou

Bylo to jen na přilepšenou ;) vůbec neva...kámoš má ntb a čísla mačká přes SHIFT :-P FN jsem nezkoušel:D