Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formát noťase

Zdravím. Vím že v poslední době sem tady trochu častěji.
Mam ještě jeden dotaz?
potřebuje Noťas nějakou speciální vezri windows?
Když totiž strčím DVD do mechaniky, tak to nabootuje a pak to napíše ze to nenašlo žádné pevné disky. nevíte čím to může být? Instaluji XP. momentálně tam jsou Visty. systém je 32 bytovej. Vše mina normálním PC šlape jak hodinky, ale na noťasu to píše error s diskem

1. Zjistěte si na stránkách výrobce, zda jsou k dispozici ovladače pro XP (bez nich to nemá cenu zkoušet).
2. Je potřeba nějak zprovoznit SATA disk, aby jej instalace XP viděla. Nejčastěji se přepne režim disku v BIOSu na IDE nebo se upraví instalační CD Windows tak, aby obsahovalo patřičný ovladač pro SATA řadič notebooku, lze je také dodat v rámci instalce z diskety (ale to nefunguje se všemi USB floppy mechanikami).

Kterému slovu z toho odkazu nerozumíš?

V BIOSU se přepne u položky pro IDE na "Compatibility" mód a pokud si umíš předělat instalační cedo v N-Lite, tak si to předělej a je po starostech, na tenhle model můžeš XP dat v pohodě...Ale jak píšu, zavést ovladač do instalačního cd Win a není co řešit...