Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem start win98 a win xp

na pc mám 2 HD.na jednom os win 98 a na druhém win xp. po startu pc volím jeden z os. pro "zrychlení" aplikací jsem přidal na základní desku ke stávající ram 128mb dvě 512mb. po zásahu nelze spustit os win 98, pouze v nouzovém režimu. os win xp je ok. když odstraním jednu 512 mb, os win 98 běží ok. lze zajistit start os win 98 i při osazení obou 512 mb ? (potřebuji mít instalované oba os)

hlavně vyhoď tu 128mb, ta ti nepřidává ke zbylým 1024mb nic navíc kromě nekompatibility, nestability a nejspíš i zpomaluje komunikaci s ramkou.
pokud s tím 1gb tvoje wir98 nepojedou, nech zatím jen 512mb, potřebují nainstalovat záplatu (ano, kdosi kdysi pravil, že víc než 64kb ram nebude nikdy potřeba - trochu se mu to vrátilo jako bumerang a trefilo při návrhu w98 do hlavy).