Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuk na pc

Dobrý den prosím o radu. Mám problém se zvukem na pc. Pokus pustím běžný soubor jako mp3 nebo Wav ve Windows madia playeru, hraje vše normálně. Pokus poustím například video na YouTube nebo spustím jazykový výukový program, zvuky nejdou. Nevím kde je chyby, vše běželo bez problému a najednou to nefunguje, aniž bych si byl vědom toho, že bych někde měnil nějaké nastavení. Zvukovou kartu mám Realtek AC97 Audio. Děkuji za radu.

Když dáš pravým na tento PC(originální, ne zástupce :D ) vlastnosti -> Hardware -> Správce zařízení
Nemáš nikde žlutý tuším vykřičník? nebo otazník? zkus najít tu zvukovku v tom seznamu, dej aktualizovat ovladač, zvol z vlastního zdore, vraž tam cedlo od základky a spust to.Pak se uvidí co dál.

Nemáš jak je dole u hodin ten repráček něco vyplé? doubleclick a rozšířené nastavení, tam se mrkni, jestli nemáš u nějakého formátu "zlumit nebo posuvník dole"

Díky za radu, ale obávám se že nemám už to cd od základky. Jinak nikde nic ztlumeného nemám, to už jsem zkoumal. Zkoušel jsem už předtím stahovat nějaké nové ovládače od Realteku, ale nic nepomohlo. To fakt nevím, co to může být

Zkus to, možná to výjde.
Otevři to, klidkni na něj pravým, vlastnoti, aktualizovat ovladač nebo něco v tom smyslu a měla by vyskočit možnost, že jestli chceš, aby bylo prohledáno microsoft bla bla bla (poznáš to tak, že tam budou možnoísti jako Ano,pouze nyní, ano a vždy při dalším používání nebo něco na ten způsob

PS: když se tak teď koukám k sobě, tak to tam vůbec nemám, ale když jsem instaloval u kámoše na booku ovladače po reinstalu, tak to tam měl...proč to tam nemám? :-)::) neví někdo?

PS2: Každopádně ty to zkus :D

EDIT: nemůže to být proto, že jsem dal, ano i při kažém používání? :D

"radic jednoduche komunikace" je pravdepodobne analogovy modem (56k). S problemom by nemal mat suvis, aj ked ovladace by bolo dobre nainstalovat.
P.S. alebo je to nejaky seriovy port napr. u novych intel chipsetov s AMT je to emulacia vzdialeneho serioveho portu. Instalit ovladace k zakl.doske alebo sa na to vybodnut.

Takže jsem zkusil ten test: karta Zvuk 1 - žádný zvuk, Zuk 2 - žádný zvuk, karta Hudba: Microsoft Synthesiezer - je slyšet hudba, další Realtek Ac97 audio - beze zvuku, Mirosoft MIDI Mapper - beze zvuku a Mirosoft GS Wavetable SW Synth - taky žádný zvuk. Tak co stím?

Preistotu si najprv si otvor mixer (ikonka vpravo dole) a tam si skontroluj hlasitost u wave a ze nie je zaskrtnute stlmit.
Inac mozes skusit preinstalovat ovladace k zakl.doske, zvukovke, a posledne directx runtime (najdes na www.microsoft.com)
Nemas nahodou aj nejaku dalsiu zvukovku? Napr. nejaky soundblaster? Kam presne mas strcene repraky (ktora diera a kde je, pri USB portoch alebo pri VGA karte?) a ake mas repraky?
Skontroluj si nastavenie typu reproduktorov v ovl.panely - zvuky. A skontroluj aj kolko tam mas zariadeni na vyber u vyberu vychoziho zariadenia.

S tím přeinstalováním zákl.dosky a zvukovky si asi neporadím. Directx runtime jsem již také zkoušel nainstalovat, ale bez výsledku. Repráky mám Genius 3D, normálně zapojeny podle barvy na pc - ale jak, na čem tomu moc nerozumím Asi normálně na VGA kartě) Jinou zvukovku nemám. Hlasitost u wave je ok. Tak fakt nevím.

Tak sa pozri dozadu a napis kde su tie diery umiestnene do ktorych si ich strcil. Na VGA karte urcite nie su, napis kde na kejse sa nachadzaju ci su pri VGA karte (VGA kartu poznas tak ze z nej ide kabel do monitoru) alebo ci su na opacnej strane kejsu. Aj v ovl.panely zvuky skontroluj co som pisal. Aj nastaveny typ repro.