Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvláštní chování obrazu...

Zdravím vás, chci požádat o pomoc. Můj problém je takový, že při spuštění jedné z nejnovějších pc her se po nějaké chvíli vypne obraz a PC je nečinný. Zvuk na pozadí je zaseklý ve smyčce. Když resetuju, XP najedou, OK, avšak po nějaké chvíli se to stane znovu, jen tak, bez spouštění hry.
Mám za to, že se přehřívá grafika (x1950GT), ale tu jsem vyhrabal po tom, co mi stejným způobem vypadávala ta stará (x1600pro) (samozřejmě, že ta ne u GTA IV). Takže mi to začíná být divný.
X1950GT má unikátní chladič, který je slyšet i přes troje zavřené dveře. Má regulaci otáček, přičemž při spuštění PC jedou otáčky naplno, po asi třech vteřinách klesnou na potřebné minimum a při zátěži stoupají. Avšak při kolizi, kterou popisuju, otáčky vůbec nejsou na maximu, které je definováno u toho startu. Naopak, jsou dost nízko (relativně, pocopitelně s přihlédnutím k tomu bordelu, co vydává..) a když se vypne obraz, otáčky až potom stoupnou na maximum, a tak to je, dokud nevypnu PC anebo nerestartuju. Potom otáčky klesnou a PC opět najede. Proto mě napadlo, jestli by to nemohlo být zdrojem např., jestli odchází, nebo je prostě nedostačující, avšak Antec Power Supply Calculator mi zátěž počítá na 314 W, zdroj je 400W (resp. 390max.), takže s přihlédnutím k nepřesnostem...
Takže jsem se chtěl zeptat: Má někdo zkušenosti s takovýmto chováním? Lze přesně určit, o jakou příčinu se jedná? Díky za reakce.

Apropos, zkoušel jsem měnit grafiku, a to za jinou 1950GT, avšak s malym rozdílem, a to že na větráku není ATi, ale Sapphire; se stejnym výsledkem ovšem. Je možné, že by se obě stejně přehřívaly? A vypínaly, i když na otáčkách větráku a čili v chlazení grafik je ještě rezerva? Díky

Existuje prosím nějaký program, který monitoruje stav komponent, třeba teploty a otáčky, s pravidelným ukládáním do nějakého logu? Každý program, ať se jedná o ten Pc Probe od Asusu, nebo ten SpeedFan, či Catalyst CC na grafiku, zvládá perfektně monitorovat systém, ale když se mi vypne PC, nemám jak zjistit, čím to bylo. Třeba by něco takového ukázalo přehřátí procesoru, grafiky, či nějakej problém s pamětma. I když paměti jsou zdá se OK. Díky