Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD Display

Ahoj.
Mám monitor Lcd monitor Benq 17 palců. Nějak se podělalo osvětlení, tak jsem ho rozdělal, osvětlení vyměnil a pak se to stalo... když jsem vracel lcd panel do rámečku, tak se mi uštípl ze strany jeden kousek. Od té doby jde z monitoru asi jedna šestina. Tak se chci zeptat, zda-li jde vyměnit samotný LCD display? Pokud ano, tak:
a) musí být display přímo od Benq?
b) musí mít display stejnou velikost jako původní? Čistě kvůli zapojení, aby to třeba neskratovalo nebo tak.
Děkuji za případné odpovědi.

Da sa ale 1. cena je asi taka ako novy monitor, 2. musi to byt aspon kompatibilny panel a neviem kde ho chces zhanat kedze ich je milion roznych. Skus brnknut do nejakeho servisneho strediska benq (najdi si nejake tel. na ich webe) ale IMHO sa oprava neoplati