Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problémy z windows

Dobrý den Všem, chci se zepat na jeden problém, který se snažím vyřešit už několik dní.
1. Nefunguje mi klávesnice (v nouzovém režimu funguje)
2. Mám neustále přetížený výkon CPU 65-75 (i když nic nedělám, CPU neustále pracuje)
3. Nejde normálně vypnout počítač (neustále pracuje)
4. Nejde z analyzovat HD "C" před defragmentací
5. Projel jsem vše antivirovým programem, superantispyware (i v nouzovém režimu), registy medicem
6. Můj názor je, že neustále bězí nějaká součást systému ve smyčce, která by měla být ukončena při základním načítání (díky tomu se asi kousě vypínání)
7. Další problém je, že všechny programy mám vypnuty při načítání, ale i přes to počítač naběhne až po cca 3 minutách

Asi to bude chtít nahrát znovu windows!!!!
Systém XP Home

Tak to moze byt aj blby ovladac na nejaky HW komponent, alebo aj HW problem. Je to stolove PC alebo notebook? Neexperimentoval si s ovladacmi alebo s nastaveniami BIOSu? Nemas to pretaktovane?

Mozno by to mohol byt aj nejaky vir beziaci ako sluzba. Skus aj iny antivirak.
Mozes skusit preinstalit ovladace ale najlepsie asi bude cista instalacia Win.

U NB to moze znamenat aj nejaky divny problem s baterkou (ze sa neda s nou komunikovat) apod, skus vypnut NB a vybrat baterku a skus to zapnut bez baterky.
Najlepsie overit si to cistou instalaciou Win, resp. najlepsie oficialne recovery pre ten notebook z recovery DVD alebo recovery oddielu (vid navod), predtym samozrejme zalohovat si svoje dokumenty a data.

1. Odebrat klávesnici ze správce zařízení. Ev. nainstalovat obslužný driver klávesnice.
2. Zjistit co vytěžuje CPU. Pokud je to proces svchost, tak zjistit z programu process explorer, které služby jsou pod ním spuštěny.
3. Při vypínání spustit správce úloh, po záseku ručně ukončovat procesy, po kterém to půjde na restart, tak ten je viník.
4. Rozhašený Windows
5. To neznamená, že eventuelní vir našli.
6. add. 3
7. Nastartovaný systém je, až když proces userinit skončí. Chybou může být celé spektrum možností. Zatím zjisti příčiny výše.

Systém disponuje prohlížečem událostí. Veškeré chyby v něm obsaženy jsou zdokumentovány a googlovatelné.

Mozem ti to vysvetlit ale bolo by to na pol strany, a nepochopil by si to (v skratke: chip ktory komunikuje s baterkou sa stara aj o klavesnicu a s nim komunikuje Win cez ACPI, tak sa dostanes od baterky az k Win).
Stale nie je jasne preco ostaval visiet sysfader, to by malo byt z nvidia ovladacov a s baterkou to nesuvisi. Je mozne ze tam mas problemov viac, HW problemy, vadna baterka alebo aj motherboard, prip. posahane Win alebo ovladace. Cistu instalaciu Win a spravnych ovladacov (ovladace len z webu vyrobcu notebooku pre ten konretny notebook) by som urcite skusil. Aj s baterkou. A uvidis ci to pomoze. Ked nie je to na reklamaciu, skusit novu baterku ked nepomoze tak je vadny motherboard.