Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nelze zprovoznit gfx PCI-e 16x na MS-7225

ahoj.
mam takovy problemecek s MS-7225 s integrovanou gfx. misto inegrovane gfx jsem osadil PCI-e 16x, v BIOSu prenastavil primary video a po spusteni PC je na monitoru bohuzel cerno. integrovana zobrazuje normalne, PCI-e si ani neskrtne. deska osazena 24pin konektorem, ze zdroje je napojen jen 20pin. myslite ze to muze mit souvislost?

Moze to mat suvislost. Grafika nema aj dodatocny napajaci konektor?
Ked nabootujes Win, vidis nejake nove zariadenie v spravcovi zariadeni? V BIOSe mozno sa da ta onboard uplne vypnut (IGD na disable apod) nielen menit primary, keby to neslo ani potom tak clear cmos a nabehne zas ta onboard.

dosť častý problém,najprv treba naštartovať s nastavením grafiky v biose na auto,potom v nabehnutom systéme vybrať primárne zobrazovacie zariadenia a grafickú kartu,na ktorej je to pripojené a až potom nastaviť v biose primárnu grafiku,prípadne integrovanú dodatočne vypnúť