Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý náběh Windows XP

Dobrý večer.
Koupil jsem si legální verzi Windows XP a po instalaci na notebook se to při spouštění zastaví na černé obrazovce asi na půl minuty, pak mě to nechá zvolit účet a zase to čeká. Potom naskočí plocha bez ikon a zase to čeká.. Celkově je ten proces asi 4x delší než normálně. V Setupu mam nastaveno boot z hard drive.. Nevíte někdo co s tím??
Díky!!

nainstaloval jsem vsechny drivery co byly k PC. Po instalaci driverů se to ptalo Reboot?, tak jsem dal OK a chtělo to instal. CD servis pack 1, ale mam jen 3. Pak to hodilo, že Win. nebyly nainstalovný kompletně a že to může zlobit...

a máš "aspoň" ten sp3 nainstalovaný? je samozřejmě lepší než zastaralý a nedostatečný=zranitelný sp1.

podívej se do správce zařízení, vlastnosti řadiče disku: režim je pio nebo udma?
vraz do toho krámu flashku - přečte ji nebo chce nějaký ovladač?

pravděpodobně je nahraný jen sem tam nedůležitý ovladač, na který sis vzpomněl, ale ne všechny co ten hw potřebuje.
a pokud chceš zkrátit čas detekce sítě, vypni si zjišťování naplánovaných síťových úloh, a nastav pevnou ip adresu.

sp3 je nainstalovaný a flashku to taky přečte, jan chvilku trvá, než ji otevře.. Možná to nebude tou instalací, ale teď si uvědomuju, že to začlo zlobit ještě před tím.. Není možný, aby tam byl nějaký vir, kterýho nenajde Avast, ani ho nezničí formátování??

ok, vada je jinde v instalaci.
pravým myšem na tento pc - spravovat - prohlížeč událostí: systém (případně i aplikace) - jsou tam nějaké zajímavé chyby s červenými vykřičníky, hlavně podle času startu pc?

ale to, že se ti z nějakého důvodu asi nepodařilo korektně doinstalovat servicepack, je vada dosti podstatná, sežeň si ho z nějakého časopisového dvd.

Zdravím.
Zničeho nic (aniž bych něco dalšího instaloval) mi začal systém nabíhat tak, že několik minut svítí úvodní obrazovka Windows XP (disk problikává). Pak obrazovka na několik minut zhasne a pak se již rozsvítí normální modrá obrazovka s logem HP a následuje přihlašovací okno. Pak již jede systém normálně. Běžné diagnostické nástroje (scandisk, defragmentace, antispyware) nic neodhalily.Anivir ESET Smart security, virová databáze 5699 rovněž ne.
Děkuji za radu.

tvůj problém je poněkud jiný než ten rok starý do kterého se montuješ - rozumným nápadem bývá založit nový dotaz.
jistě sis to tu přečetl a zkontroloval, že ti v usb čtečce nezůstalo nic zasunutého.

jaké máš na základní desce řadiče disků - není tam přídavný řadič scsi nebo raid? nedá se to v biosu vypnout? v jakém režimu je v biosu nastaven řadič tvého disku?

Jde o ntb HP Compaq nx9420 s Intel Core CPU 2.16GHz a 1GB RAM. Olmouvám se, to jsem zapomněl uvést. Co je uvnitř dále tedy jsem nestudoval, tudíž ani nic, tj. HW ani SW nepřidával. V USB mám zastrčenou pouze myš. Zmíněný efekt se však projevuje i bez myši.

Po instalaci driverů se to ptalo Reboot?, tak jsem dal OK a chtělo to instal. CD servis pack 1, ale mam jen 3. Pak to hodilo, že Win. nebyly nainstalovný kompletně a že to může zlobit...

to není normální stav. podle mě to rozesral nějaký ovladač co jsi instaloval. instaloval jsi to z jakého média ?a s sp1 nebo už s sp3 ? udělal to ten poslední ovladač co jsi instaloval/po kterým už to nenajelo OK/ /pokud po každém ovladači restartuješ/ jestli ne tak to nepoznáš, můžeš jen postupně odebírat a restartovat

Tak problém vyřešen... Asi jsem úplný blbec.. Měl jsem ve čtečce karet strčený adaptér (bez karty) a když jsem ho vytáhl, zapl a jede to jako blesk... Vůbec tomu nerozumím.... :-) Díky za cenné rady, aspoň vím, co všechno je v PC za kolonky a nastavení ;-) Ještě jednou díky!!!