Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno visual basic

Zdravím, mohli by jste mi poradit s tím to:
Napište funkci ve Visual Basicu, jejíž návratovou hodnotou je název uměleckého díla, za
které byla v dražbě nabídnuta nejvyšší cena. Jsou k dispozici 2 tabulky: DÍLA(ID, název),
NABÍDKY(ID, cena, zájemce). Úlohu vyřešte bez použití SQL s pomocí objektů typu recordset.

A s čím konkrétne potrebuješ poradiť? Ako spraviť cyklus, v ktorom prebehneš všetky ponuky a zapamätáš si ID tej, kde je najvyššia cena? Alebo ako spraviť cyklus, v ktorom prejdeš všetky diela a nájdeš to, ktorého ID je rovné výsledku z predchádzajúceho cyklu?

Na MSDN je dosť podrobný popis všetkého, čo potrebuješ.

Deklaruješ premennú s maximálnou cenou (pre začiatok nastavíš napr. na 0) a potom pre každý riadok z RecordSetu skontroluješ, či hodnota poľa s cenou je väčšia ako hodnota v tvojej premennej. Ak áno, tak do premennej zapíšeš hodnotu poľa s cenou. Na konci cyklu budeš mať v premennej maximálnu cenu (alebo 0, ak tam nie sú žiadne riadky).

Ak ti niečo z toho nebude fungovať, tak sem napíš program, ktorý si zatiaľ stvoril a potom uvidíme.