Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomalý internet

zdravím, jede mi pomalu internet, mám pc P3 800mhz se síťovkou realtek rtl 8139, nainstaloval jsem ovladače, které jsem chtěl posléze smazat, abych instaloval jiné, ikdyž se to tvářilo, že je vše OK, nainstaloval jsem tam jiné a teď jsou tam dvoje, když jsem chtěl odebrat ovladače píše mi to něco ve smyslu setup xp program, nespecifikovaná chyba. je tam winme. jak je odebrat, nebo kde je chyba? díky za radu

Ve spravci zarizeni nebo jak se to jmenuje ve WinMe odeber ovladace sitovky a nainstaluj ty ktere potrebujes.
--
dost mozna, jestli v tom spravci zarizeni nemas vykricnik, to vubec neni potreba, ale pro jistotu (jestli mas nejake overene ktere funguji, tak urcite) je nainstaluj. potom hlavne nastav spravne sitovou kartu podle parametru tveho pripojeni.

fujitsu siemens nerobi chipsety tak logicky tam nebude nic k chipsetu. Ked tam neni nic k tvojmu PC tak najprv zisti co mas za chipset a potom si ovladace najdi na strankach vyrobcu chipsetu. Na realtek sietovku mas ovladace na strankach realtek.com
http://www.realtek.com/downloads/downloadsView.asp x?Langid=1&PNid=6&PFid=6&Level=5&Conn=4&DownTypeID =3&GetDown=false#RTL8100B(L)/RTL8100C(L)/RTL8101L/RTL8139C(L)/RTL8139C(L)+/ RTL8139D(L)/RTL8100(L)/RTL8130/RTL8139B(L)
tahas Auto installation program (support Win98SE/WinME)
P.S. a v otazke pises blbost, v PC nemozu byt dvoje ovladace (resp. pouziva sa vzdy len jeden), ked chces serioznu radu tak pis konkretne co presne vidis a kde to vidis a preco ti to vadi.

Atualizoval jsem chipset a stejně to nejede, na stránkách fujitsu je něco na ruční instalaci síťovky z dosu přes disketu snad, nevím jak z toho ztaženého souboru mám udělat bootovací disketu? Jestli je toto to řešení.

Síťovka je nainstalovaná, ve správci je vše ok, v jiném PC tato síťovka jede taky ok, v tomto PC strašně pomalu načítá a to ještě jsem musel volat na O2 a nastavovat síťové připojení ručně - IP bránu atd., jinak vůbec nejela, chipset je tam intel 82443BX, stáhl jsem si od intelu ovladač na chipset a při chipsetu instalaci mi to napsalo: The current operating system support the intel chipset devices on your system. No INF update is needed.

A CO KONKRETNE sa ti zda pomale? Preco si myslis ze na vine je sietovka? nebude skor na vine to PC, pozicane asi z ucebne dejepisu?
Jasne ze musis nastavit IP a branu atd, co si cakal?
P.S. mohol by si nam aj prezradit ze kam to PC pripajas a ako, kam je pripojene to tvoje "jine PC" o ktorom pises, aku IP adresu mas nastavenu na "jinom PC", atd.

Na stejném připojení jsem zkoušel celeron 667mhz s 64 mb ram a běhal bez problémů, toto má 800 mhz a 256 mb ram a jede to strašně pomalu, zobrazení stránky centrum.cz trvá přes 2 minuty. U jiného PC se IP adresa nastaví automaticky. Myslím, že jsem na tom druhém nemusel ručně zapisovat IP adresu.

A to zapajas do rovnakeho kabla? Vytiahnes kabel z PC v ktorom to ide dobre, a ten isty kabel strcis do tohoto PC? A ten nacitava centrum.cz 2minuty? Tomu neverim.
Ak je to tak v tom pripade porovnaj si nastavenia TCP/IP u toho kde to ide, s tym kde to nejde a nastav v nom to iste. Hlavne skontroluj aj DNS. Ked strcis sietovy kabel do WinME tak restartuj. Alebo si zozen nejaky normalnejsi PC kde funguje WinXP (inac aj na tom tvojom by ako-tak slo aj WinXP).

Ak tam strkas nejaky iny kabel tak moze byt problem v kabli, routri, atd.

Over si rychlost internetu nejakym speedmetrom (google, hladaj speedmeter)

Na stránkách výrobce jsem našel nějaký software, ale nevím jestli a jak to instalovat?

ACCTON TECHNOLOGY CORPORATION *
* EN1207D/EN2242A Series PCI FAST ETHERNET ADAPTER *
* *
* Copyright (C) 2001 Accton Technology Corporation *
* All Rights Reserved. *
************************************************** *****************

How to Config Your PCI adapter
==============================

1. Go to the PCI configuration item in BIOS setup.
2. Follow these steps to configure the PCI slot:
a). You should know which slot your adapter is plugged in to.
Look for the physical location of the slot in your PCI
motherboard.
b). Set the "this device" field to "Enable".
c). Set the "this item" field to "Master".
The EN1207D/EN2242A series PCI adapter MUST be installed in an
expansion slot that supports "Bus Master".
Refer to your system documentation to determine which slots
support Bus Mastering.
d). Some BIOS Setups allow you to select which interrupt line you
can use. In this case, select "INT A" for the "this item" field.
e). Select an IRQ of your choice; make sure it does not conflict
with existing IRQs in use.
d). Select the "Trigger method" by which the IRQ is assigned or
routed to the PCI slot. Choose the "level-trigger" option.
Multiple EN1207D/EN2242A series PCI adapters can share the same PCI
interrupt, but all must use INTA with level-trigger mode.

3. Run the diagnostic program found in the driver diskette under DOS.
If any problem arises during the installation, contact your dealer or
Accton Technology Corporation for support.

Conflict with Microsoft EMM386
==============================

The PCI adapters can only function with the EMM386.EXE memory manager
program version 4.49 or later. You can verify its version number by
entering EMM386 at the DOS Prompt.

Do not specify the "highscan" option with the EMM386.exe statement
in your config.sys file or your system will hang.

If you run MEMMAKER and select Custom Setup, do not specify
"Aggressively scan upper memory", or it will automatically insert
the HIGHSCAN flag into the EMM386 command line. This parameter cannot
be manually removed once it's installed, doing so will cause the
extended memory manager to malfunction.

Inac ano, skus aj iny PCI slot. Potrebujes PCI slot ktory podporuje busmastering, ako pisu v tom texte. niektore zakl.dosky mali jeden slot ktoray to nepodporoval, tak skus vsetky PCI sloty.
Mozes pozriet v BIOSe u PCI slotov BusMaster ci je na Enabled (ale aj ked to tam nemas tak to by mal urobit aj ovladac vo Windows, vo WinXP to urobi urcite).

u 3 z 5 slotov urcite bude aspon jeden ktory podporuje busmaster (podporuje to totiz aspon 4 z 5 slotov :)
Ked ten PC ma aspon 128MB RAM, daj tam radsej WinXP, aspon budes mat aj istotu ze mas ciste Windowsy a ked to nepojde ani v nich tak budes vediet ze to je HW problem. Ovladace na sietovku pre WinXP z tej istej linky, ale ine - tie ktore maju v popise ze su aj pre WinXP. Pre chipset netreba ovladace mas 440BX to maju Win v sebe. Pre grafiku si potom najdi ovladace pre WinXP podla toho aku mas grafiku.

Inac neodpovedal si na to ze co presne tam zapajas (kabel, router, atd), ked kabel vytiahnes z toho PC a strcis ten konkretny kabel do ineho PC, tak tam to funguje? Uz si porovnal nastavenia TCP/IP, DNS medzi tymi PC?

P.S. do BIOSu mozes skusit load defauls, preistotu. Save and exit.

Kabel je ok, zkusil jsem v biosu změnit detekci chyb a najednou mi to smazalo ovladač ke grafice, vypadá to, že nebyl nainstalovaný správný, ikdyž se tvářil v pořádku, žádný vykřičník atd., je to karta matrox G2DMILA/8D/OE2 , teď to hledám na netu z jiného PC

teď nevím, podívám se a napíšu, každopádně asi je problém v ovladačích grafiky, ty co jsem tam dal natvrdo přes setup předtím nejdou instalovat přes systém - aktualizovat ovladač, píše to, že windows nenalezl správný ovladač, že bude používat dosavadní, který ovšem jede jen na základním rozlišení.

Na Windows - aktualizovat ovladac sa vyser to nefungovalo nikdy, resp. len raz ked to ukazovali deBillovi Gatesovi a potom uz nikdy :))
Co si prepol v BIOSe? Do BIOSu radsej nacitaj Defaults. Grafika aj ked ide bez ovladaca tak by nemala robit problem so sietou. Skus si overit rychlost siete cez nejaky speedmeter, uz som to pisal vsetko...

Ovladace na starsie Matroxy su tu
http://www.matrox.com/graphics/en/support/drivers/ latest/
ale precitaj si radsej na grafike ze co to je presne zac. To co zdetekoval Windows byva tiez hovadina.

V biosu jsem změnil system management - SM ERROR HALT - dal jsem tam ENABLED

Na štítku grafiky píšou G2DMILA/8D/OE2 , na chipu MGA-G200A-02

Na stránkách Matrox jsem našel tento ovladač pro winme: w9x_682.exe

Je to on? Mám ho tam vrazit natvrdo přes setup?

Jinak kromě změn v biosu jsem opravoval chyby programen ccleaner, možná on odstranil ten ovladač ke grafice. Zkusím instalovat na jiný disk winme a uvidím jak to dopadne.

Tak jsem instaloval na jiný disk winme, jede mi to celkem svižně, akorát internet jede jen přes mozillu, explorer píše hlášku: proces iexplore způsobil chyby v souboru MSHTML.DLL .
Měřil jsem i parametry spojení a mám ping 56(84) bytes of data, 4 packets, time 3003ms , stahování 1536, 192 kb/s , upload 72kb/b , 9 kb/s . Explorer mám myslím 5.5, možná by pomohlo instalovat expl. 6, nevím kde se dá volně stáhnout nějaká plná verze? A dále když nepoužíváte žádný ccleaner apod. čím vyladíte systém a odstraňíte smetí co se hromadí ve windows?

Nic netreba vyladovat a ziadne smeti sa vo Windows nehromadi.
Ked pouzivas na mazanie suborov kos, tak pravy klik na kos - vysypat. Ked moc instalujes tak obcas si pozri zlozku temp (c:\windows\temp alebo vo W2k/XP dokumenty a nastavenia\uzivatel\loaklane nastavenia\temp\ mozes oznacit vsetko a vymazat, ak mas na disku malo miesta.

Ten ping 3000ms je velmi velky, to mas taky ping aj na tom druhom PC ktory funguje? Co to je za internetove pripojenie?

P.S. internet explorer je na www.microsoft.com, alebo mozes ist aj na www.microsoft.cz, okienko hladanie, internet explorer 6.0

P.S.2. ked ti nefunguje IE ani na uplne cistej instalacii Windows (plus ovladace), tak mas s tym PC hardwarovy problem a nic na nom nepojde poriadne. Radsej by som ho dal uz do zberne el.odpadu.