Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asociace ve Vista na web

Zdravím,
v e-mailu v textu mi přijde napsaný odkaz ve tvaru www.centralniadresa.cz tzn. bez http://. Odkaz se tváří jako klikací. Když na něho kliknu, otevřel se mi dialog pro zadání (asociovaného) programu. Vyberu v "c:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" a ... otevře se mi IE7, ale bez odkazu na který jsem kliknul. Jinak řečeno, jen se otevře prázdný explorer a fokus se vrátí na otevřený e-mail.

Předpokládám, že jsem měl zadat něco jako iexplorer.exe %1 nebo něco podobného, ale nezadal a teď nemůžu zjistit kde to hledat. V XP je v možnostech složky záložka Soubory a tam jsou asociaace (a tam bych asi začal hledat) ve Vistách tam nic takového není. Přesněji nenašel jsem to.

Prosím tedy o nasměrování, kde hledat. Na http://www.winhelponline.com/articles/105/1/File-a ssociation-fixes-for-Windows-Vista.html jsou asociace na extenze.

Windows Vista Business, MS Outlook 2003. MSIE 7.

Tak bohužel je v tom ještě nějaká chyba.

Nastavím "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" "%1", kliknu na odkaz v mailu a dostanu chybovou podle obrázku uvedeného výše.

S tímto textem se ale klič po kliknutí a zobrazení chybové hlášky navíc ihned vymaže a při dalším kliknutí na odkaz se opět objeví dialog pro výběr prohlížeče.

Zkoušel jsem i tučné varianty, které jsem v registru našel, opět bez úspěchu. Přikládám výpis nalezených variant.

"C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" %1

"C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" -nohome "%1"

"C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" -nohome ms-itss:%1::/

"C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" -extoff

"C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe"

"C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" -nohome

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe,-17

"C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" -extoff

Ano, funguje to a to i s http:// i bez http://. Stejně tak se odkaz v IE otevře pokud je v mailu celý, tedy včetně http://.

Díval jsem se na druhý PC s XP Prof a také Outlook 2003 do stejné e-mail schránky. U totožného e-mailu ve stejné schránce se v XP po kliknutí na odkaz www.centralniadresa.cz stránka zobrazí. A co je zajímavé v registru v Preferences vůbec položka InternetBrowserPath vůbec není.

Instalace Outlook se tam ale mírně liší. Jsou tam kvůli licenci Office XP (Outlook XP je v instalaci zakázán) a Outlook 2003. Kdežto na PC s Vistami je kompletní instalace Office 2003 Prof (instalovat vše).

Doplním:
Provedl jsem pro jistotu pro Office 2003 akci "Znovu nainstalovat nebo opravit - Rozpoznat a opravit chyby v instalaci" a výsledek je stejný.