Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplatí se mi výměna CPU?

Chtěl bych se zeptat,zda se mi vyplatí výměna procesoru v mém PC. Je to zřejmě nejslabší článek v počítači. Mám Intel Core2 Duo E6750, 2,67 GHz. Zda by to vyřešila koupě nějakého výkonnějšího procesoru např. Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775)...Nebo případně nějakého jiného,nevím..Zdroj mám 520 W.
Navíc díval jsem se nyní na ceny a zvláštní je,že ten E6750 je dražší než ten E8400...čím to?

E8400 je rychlejší. Přesně o 12 procent pokud budeme počítat podle kmitočtu. Takže už na první pohled se výměna nevyplatí, jedině že bys to s někým vyměnil zadarmo. E8400 je vyráběn novější technologií, má větší L2 cache (6mb místo 4mb), vliv cache na výkon ve hrách je rozebrán tu http://www.extrahardware.cz/test-procesoru-iv-pent ium-dual-core. Tvůj cpu je někde mezi E7300 a E8400.

Podle mě to nejslabší článek tvojeho pc není. Ale můžeš zkusit cpu přetaktovat, o nějakých 20procent by měl jít skoro každej.