Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Word - hromadná změna velikosti obrázků

Zdravím všechny. Potřeboval bych poradit. Vložil jsem do wordu 102 obrázků s tímže je chci roztáhnout co nejvíc ale nechce se mi to dělat po jednom obrázku, dá se to i nějak hromadně udělat? díky moc
[mod]Změna předmětu, původně: word (Marvin)[/mod]

Hromadně změnit velikost všech obrázků v dokumentu lze pomocí makra.

1. Alt+F11 (VB pro psaní maker)
2. Copy/Paste tento kód:

Sub resize()
'
Dim i As Long, j As Single
With ActiveDocument
For i = 1 To .InlineShapes.Count
With .InlineShapes(i)
.ScaleHeight = 100
.ScaleWidth = 100
End With
Next i
End With

End Sub

3. Změňte požadovanou hodnotu ScaleHeight, ScaleWidth (v procentech)

4. F5 (Run)

nebo tam lze i připsat velikost v palcích:

Sub resize()
'
Dim i As Long, j As Single
With ActiveDocument
For i = 1 To .InlineShapes.Count
With .InlineShapes(i)
.ScaleHeight = 100
.ScaleWidth = 100
j = InchesToPoints(12.6) / .Height
.Height = InchesToPoints(12.6)
.Width = .Width * j
End With
Next i
End With

End Sub

pro centimetry nevím, vycházím odsud:
http://answers.microsoft.com/en-us/office/forum/of fice_2013_release-word/word-2013-how-can-i-resize- multiple-pictures-in-a/cbbf0fc6-8146-45a0-b9a5-53c d0c758488

Mě to funguje na Office 2007, Win Vista.

Mnohokrát děkuji za asi jedinou užitečnou reakci. Elegantně pomohla vyřešit problém hromadné editace obrázků ve cca 500 stránkovém souboru se směsicí obrázků a textu, který jsem obdržel nezávisle na své vůli a byl jsem jej nucen zformátovat do koukatelné podoby. U textů to nebyl až zas tak velký problém, u obrázků ano - až toto makro mi jej pomohlo vyřešit. Ještě jednou Kristovi mnohokrát děkuji.