Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak je to s prodejem licencí Windows přes bazary?

Ahoj, mám zakoupeno OEM legalizační(tenkrát se to tak asi jmenovalo) licenci systému Windows XP Home Edition. Koupil jsem si nový počítač a zaprvé by mne zajímalo, jestli to s novým HW půjde po telefonu zaktivovat či nikoli. Dále vidím na bazarech, že lidi prodávají licence WinXP. Moc se mi nechce číst dlouhou EULU, tak to snad bude někdo vědět. Je to vůbec legální takto nabízet třeba OEM licence? U krabicovek to asi legální bude. A pokud bych byl třeba "okraden" (někdo by mi prodal ilegální systém), je možno se nějak obrátit na Microsoft s tím, že jsem si u někoho zakoupil OEM licenci, bylo tam napsáno, že je originální a poslal mi nelegální systém nebo je lepší obětovat ty 2 tisíce Kč za nový systém. Případně pokud mám instalační CD, jde třeba koupit jenom nové licenční číslo (změnit ho za nové)? Díky za odpovědi.

Deska se smí vyměnit pokud odejde během záruky nebo do dvou let. Tak nějak to tam aktuálně je. Tvrď že se pokazila a aktivaci přes telefon uděláš, možná i přes automat. Legální to mít teoreticky nebudeš ale dělá se to tak docela často.