Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace Ubuntu 8.10 na USB FD

Zkouším si nainstalovat Ubuntu na klíčenku a potřeboval bych vědět, jestli je potřeba ji předem na něco naformátovat ve Windows (NTFS/Fat32) anebo až v režimu Linuxu-Live CD (ext?), a při tom vytvářet nějaké oddíly.

Pak by mě také zajímalo, kam umístit zavaděč. Při prvním pokusu se mi to povedlo na mateřský HDD a poprvé v životě jsem si musel hrát s MBR.

Předpokládám, že ten zavaděč bude muset na klíčenku (v mém případě sdb), ale nevím, zda na na sdb nebo na sdb1.

P.S. Jinak pod pojmem instalace mám na mysli řádnou, provedenou podle vorschriftu z Live CD, žádné Wubi nebo DoDo z www.pendrivelinux.com.

Předem díky

Já na rozdíl o Nich jsem (a ještě dlouho budu) ve wubi stadiu. Ale teď jsem ještě googlnul a našel

http://forum.ubuntu.cz/index.php?action=printpage; topic=27118.0

A co vlastně brání tomu odebrat pro tu instalační činnost hard disk s billovým systémem z bedny(vytáhnout napájecí šlaušek), nepočítaje Jejich nechuť k manuálním činnostem?
Když to nikdo neuvidí tak by se to snad "ad usum proprium" dalo, neboť: Mundus vult decipo, ergo decipiatur.

A co vlastně brání tomu odebrat pro tu instalační činnost hard disk s billovým systémem z bedny(vytáhnout napájecí šlaušek), nepočítaje Jejich nechuť k manuálním činnostem?

To bych si raději vytáhl napájecí šlaušek ze své kyslíkové masky, než se hrabat v HW.

Jinak se mi ta standardní instalace v LIVE CD povedla; USB FD jsem nechal ve stavu po nepovedené instalaci předchozí a zavaděč nastavil na 1. oddíl FD (sdb1).

Co je ale zvláštní, že na jednom počítači se to spustí a na druhém se mi to zasekne ještě před tím, než se mi zobrazí tabulka výběru OS (objeví se jenom slovo GRUB s kurzorem). Asi to bude problém BIOSu.

Sice zavadec byl nahran na disk sdb1, ale kdyz bootujes z te flesky, tak je ona fleska prvni diskove zarizeni v systemu, tzn sda! Je nutne vstoupit do instalace ubuntu na flesku a v adresaru /etc/ rucne upravit umisteni partisen soubor fstab a v nem to pozmenovat na /dev/sda* . Dale me napada, ze v adresari /boor/grub v souboru menu.lst je jako "root" partisna uvedena take /dev/sdb1 a tam to pozmenit.

Samozřejmě to vyzkouším, ale opakuji, že ta instalace mi na jednom počítači chodí bez problémů, ale na druhém se při startu zasekne.

Pokud bych měl zmíněné zavádění nastaveno chybně, očekával bych, že systém nespustím ani na jednom počítači.

Mne trebars to ale vobec nevadi. Aspon sa v tom clovek stura. A ak ho to neodradi, este je to aj uzitocne. Xubuntu som mal doteraz len na USBcku a spustal len sporadicky, ale teraz, pri novej instalacii XP som si vyhradil 10GB tzv. "poskuskovej" particie prave na Xubuntu 8.10, aby bolo do coho pichnut po semestri. :-D

Tak hodně štěstí.

Mně zbývá nainstalovat pár tiskáren a rozchodit FileZillu. Ta mi ale blbnula i na předchozí distribuci Puppy, takže problém bude asi někde na mém serveru.

Časem se podívám i na Sambu. Jinak jsem příjemně překvapen s novým Wine. Téměř všechno pro Windows, co potřebuji, mi chodí bez problémů.

Sice se ze mě nestal zavilý linuxák (nemám si z čeho vyrábět dredy a na akné netrpím), ale s tím Interpidem jsem docela spokojen.

(nemám si z čeho vyrábět dredy a na akné netrpím)

U mna by sice matros na dredy bol, ale nijak sa necitim na tu dusevnu poruchu, ktora prepuka na nemenovanej fakulte v Prahe. :-) Bez urazky, samozrejme. Veci treba brat z nadhladu a zo vsetkeho si vziat len to, co nas zenie vpred (=na*ere druhych). :-D