Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vacsie avatary

Aspon 80x80, vsade inde je povolena aspon tato velkost ale tu nie a preto je moj zmenseny a vyzera skaredo. :-(

Pri dnesnych rychlostiach internetu by to uz nemal byt problem, tiez dnesne monitory maju vacsie rozlisenia, takze kedysi velke avatary su teraz velmi male...

Já osobně dávám větší přednost více informacím, než větším avatarům. Představ si, že ještě existují návštěvníci s monitory s rozlišením 800x600 (samozřejmě není jich už moc), kteří jistě stojí spíše o text, než o tvůj krásný avatar.

edit://Kdyby sis ten svůj pořádně ořízl, hned máš o 20pixelů víc.

Nic proti, nezastávám se větších avatarů, ale pro uživatele co popisuješ (s nízkým rozlišením) je v nastavení profilu položka pro nezobrazování žádných avatarů - a tím uspoření místa.

Jinak si myslím, že avatary jsou veliké tak akorát. Akorát nevím jestli v tom mém jsou vidět všechny detaily. :-D

Vdaka za reakcie. Pokusim sa to dat na pravu mieru.

Nemyslim si ze moj avatar je krasny, alebo chytry, ze je originalny, alebo ma napad. Sam nemam tak vela casu vymyslat nieco, ale nejaky avatar som si spravit musel, aby som lahsie nasiel svoje prispevky na roznych forach - takze hlavne ho mam koli uspore casu.

Orezany nie je preto, lebo je tam tien a bud by bol potom odseknuty, alebo by to nebolo v strede a to som nechcel.

To co som chcel dobre znazornuje posledny prispevok, teda avatar autora.

Co sa tyka velkosti, na vsetkych ostatnych forach ktore navstevujem (alebo minimalne 99%) je max. velkost min. 80x80, takze je to uz standard a hlavne, mensie velkosti boli vhodne tak pre rozlisenie 800x600, dnes uz je bezne rozl. 1280x1024 a viac, 1680x1050 je uz myslim tiez velmi rozsirene, takze vacsie avatary su na dnesnych PC uz vlastne len rovnake ako male na starych PC, alebo este mensie.

Kazdopadne, je to len navrh, pokial to nikto nechce, nevadi.

Inak takto by mal vyzerat moj avatar, teraz mozete tipovat co to je. ;-)

[Avatar.jpg]

Ved ten avatar vypada presne tak isto v 80x80 ako v 50x50. Kludne by mohol byt aj 16x16, stejne to je len biela machula :)

P.S. Ludia ktori chodia sem prave preto nechodia na vsetky ostatne fora, lebo im tie omalovane hovadiny ktore zbytocne zaberaju pol strany vadia. IMHO by avatar uplne stacil 32x32, na najdenie svojho prispevku by stacilo aj to.

dnes uz je bezne rozl. 1280x1024 a viac, 1680x1050

No ale fuj, takovyhle paskily! To podle me neni normalni rozliseni, to si jen vymysleli prodejci monitoru, aby stlacily ceny.

Ono totiz 3:4 jak si vsimnes vychazi z pytagorejskeho trojuhelnika, kdy odvesna ma delku presne 5. a to ja na tom unikatni, stejne jako je napriklad ludolfovo cislo Pi nebo zaklad prirozeneho logaritmu e.

Co je normalne? Sirokouhle rozlisenie je (vraj) prirodzenejsie pre oci a subjektivne s tym suhlasim, po prechode zo 4:3 na 16:10.

Co sa tyka hlavne rozlisenia 1280x1024, to z duse nenavidim uz od dob CRT, ide opacnym smerom ako sirokouhle. To druhe je sice 16:10, nie 16:9, ale co uz my s tym spravime? Co este mobily a tie dotykove hracky, tam vymyslaju tolko rozliseni - ale to by bolo na novu temu...

No nevím, nevím... Marvin má lepší barvy.

Kdybys trochu více studoval dějiny výtvarného umění, zvlášť francouzský impresionismus, tak bys takovou věc nemohl vypustit z úst.

Na první pohled je z Marvinovy ponuré běloby cítit vyprahlost a zemdlení, zatímco má hýří svěžestí a čistotou...

Paullusův avatar "všechno a nic", pojatý v bravurním minimalistickém stylu mi připomíná obraz od Piera Ferneta "Kanárek špejlující jitrnice".
Jen málokdy je vidět na tak malém prostoru barvy všeho spektra. Jistě bude jednou ozdobou nějaké galerie a vydražen na aukci nějakého humanitárního projektu (například "Dejte cvrčkům o jedno křídlo více").
Naproti tomu již zmíněná běloba druhého díla, do které spadl popel z doutníku svědčí o slepé uličce, kterou se ubíralo umění tvůrce.