Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prosím pomoc s DÚ

Ahoj, můj kámoš z vysoké školy dostal takovýto úkol a já mu slíbil (já blbec), že mu to udělám. Nějak jsem se sekl u této úlohy:

Část operační paměti má následující obsah. Obsah paměťových míst s adresou 11 a 12 je uveden v šestnáctkové (hexadecimální) soustavě:

adresa -- 11  12
obsah  -- 0D  A3

Určete, co je uloženo na těchto místech paměti, jestliže víte, že se jedná
a)o znaky uložené v 8-bitovém ASCII kódu s národní tabulkou LATIN2
b)o celá čísla uložená v 8-bitovém doplňkovém kódu

Budu vděčný za jakoukoli pomoc, jak to řešit, je k tomu třeba i postup. Díky za odpovědi.

Ten tvoj kamos sa jak dostal na vysoku skolu? ::)

a) otazka je blba, slovom "latin2" sa oznacuje viac roznych kodovani. Takze docent je debil (ako vzdy). Inac www.google.com, ked mysli ISO Latin-2 (8859-2) tak:
CR, preskrtnute L
ked mysli kodovanie 852 (DOS Latin2) tak
CR, ú

b) www.google.com doplnkovy kod (http://cs.wikipedia.org/wiki/Dvojkov%C3%A1_soustav a)
0D = decimalne 13
A3 = zaporne, negacia A3h plus 1 je 5Ch+1=5Dh=93 decimalne, takze A3 predsatvuje -93 decimalne.