Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s registrom a infiltracia

Dobry den,
Eset smart security mi objavil nejaku infiltraciu a stale ma na nu upozornuje ze ju priemiestnil do karanteny, neviete ako sa toho zbavim. Mozem ten subor vymazat?
Tu je protokol z Esetu
21. 1. 2009 7:24:46 HTTP filter súbor test.exe pravdepodobne variant infiltrácie Win32/Statik aplikácia prerušené spojenie - uložený do karantény HMD\Michal Infiltrácia bola zachytená pri prístupe na web aplikáciou: C:\WINDOWS\system32\drivers\SbiCtr.exe.

Okrem toho (mozno je to nahoda) od tej chvile nemozem spustit spravcu uloh, ani regedit (vypisuje, ze spravca systemu zakazal ....) ked to obidem cez nejaku utilitu, co som vyguglil a v registri zmazem oba zakazy, tak to ide, ale po opatovnom restarte pocitaca mi to zase zakaze. Neviete ako by som to vyriesil?

Hmm, teď koukám, že je to nepříjemný malware. A ano, to že se nemůžeš dostat do task managera je tím.

Já bych tedy zvolil následující postup.
1. Vypnout automatickou obnovu systemu
cs

2. Stáhnout a nainstalovat antispyware
ad-aware http://www.lavasoft.com/products/ad_aware_free.php
spyware terminator Default.aspx

A oba programy aktualizovat na nejnovější databázi.

3. Spustit počítač v nouzovém režimu bez připojení k síti.

4. Nechat proběhnout oba programy, smazat vše co najdou.

5. používat legální windows a automatické aktualizace (zrovna tenhle problém jedna aktualizace od MS řeší).

Pokud to nepomůže, napiš.