Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání GK

Dobrý den. Moje pc sestava je:
Procesor: AMD Athlon 64 X2 5000+
Ram: 2x1024MB DDR2
Základní deska: MSI K9AGM3(MS-7367)
Zdroj: 350W
Grafika: Sapphire HD 3850 512 MB

Teploty všech komponentů se pohybují od 30 - 50 stupňu při plném zatížení. Až na grafiku ta má normálně okolo 40 stupňů...a při plném zatížení až 80 stupňů...poté se pc taky restartuje.Napadá mě jedině koupit lepší zdroj...doma mám už jenom 400W ...mohl bych ho vyměnit ale nevím jak by to bylo účinné.Díky za rady.

Aká mystická sila ťa priviedla na myšlienku že silnejší zdroj vychladí kartu? ;-)
Nie že by bol výkonnejší zdroj od veci, ale skôr by som riešil nejaké prídavné chladenie tej karty, prípadne riešiť vhodné vetranie v rámci case celkovo.
Ešte by som vypol automatické reštartovanie, možno je to kvôli niečomu úplne inému.

Větraná je ta GK dobře a má i svůj chladič....Probém nastává když hraji třeba GTA IV nebo Cod 5 ...automaticky mám detaily nastavené skoro na maximum a rozlišení taky...zhruba tak po hodině hry se to přehřeje a dojde k restartu. Nechci aby mi tak karta odešla....

Napřed musíš zjistit, jestli je to přehříváním, nebo slabým zdrojem.
Otevři bednu a foukej nějakým přídavným větrákem přímo na GK, pokud to bude i nadále padat, tak zkus někde zapůjčit silnější zdroj.
80°C není na grafárnu ještě tak strašně moc.

Takže jsem se kouknul a všiml jsem si že takt GK má být originál = 669MHz a byl nastaven jenom na 370Mhz,hned jsem to pomocí RivaTuner přetaktoval a taky nastavil otáčky ventilátoru GK na 65% a hned šla ta teplota dolů...