Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem neprivilegovaný účet chyba kopírování

Zdravím,
po přečtení článku zde na PC poradně jsem se rozhodl pracovat s neprivilegovaným účtem. Dle popisku jsem tedy vytvořil dva účty. Jeden s omezenými právy(ten jsem chtěl poučívat pro běžnou práci na mém PC) a druhý dočasný administrátorský abych mohl kopírovat nastavení z původního admin.účtu. Vše se mi povedlo až na jednu chybku. V účtu s omezenými právy mi nejde spustit Opera.Píše mi to, že je chyba v nějakém modulu8 .

Kde jsem udělal chybu při kopírování účtu? Děkuji za radu.

Opera je nainstalována do Programu files a dočasné soubory ?? To nevím.

Nakonec se mi překopírovat účet nepovedlo udělat asi pořádně protože mi nejelo ani ICQ ( skype ano) a po celodenním trápení asi se snadnou záležitostí to vzdávám a vracím se k učtu Admin. Odcházím do zaměstnání a k problému se tedy vrátím jindy.

Děkuji za odpověď.

co vylozit? ovl.panel - sprava uctov - niekde v rozsirenych apod. bude urcite prislusnost ku skupine, prihlasis sa ako ten terajsi admin ucet a user ucet zmenis prislusnost skupiny user na skupinu admin/spravca. Potom restart prihlasis sa ako novy spravca a povodneho spravcu zmenis na user. restart.

Len teraz asi nejde to ICQ pod tym adminom, ale to uz nie je asi taky velky problem :)

Inac keby si to nechcel riesit tak ako pisem, tak mozno by tie programy bolo treba preinstalovat (bud pod adminom alebo pod tym userom) aby pri instalacii videli ze je aj dalsi ucet tam alebo co, neviem zhlavy. Je aj mozne ze si mal nejaky problem pri tom kopirovani uctov.

resp. spravne by sa vobec nemal ucet kopirovat ale len vytvorit novy ucet, aby si programy vytvorili v novom ucte nove cesty na nastavenia. Ked s akopiruje ucet tak programy zrejme maju v registry blbe cesty do C:\dokumenty a nastavenia\ na nastavenia povodneho usera, kam sa ale v novom ucte samozrejme nedostanu. Ale to by sa muselo pozriet v registry zhlavy tazko hadat...

Ale ked to ide po tej zmene admin/user tak OK, uz to nechat tak.

není dobrý nápad při kopírování profilu mít dole vyplněno "povoleno užívat uživatelem" (permitted to use) - když k souborům/adresářům nebudu mít administrátorský přístup.
pokud se můj původní účet nejmenoval administrator, nemá ani žádné kopírování profilu smysl - jde mi přece o moje nastavení, ne o čísi cizí.
přihlásím se na chvíli jako administrator (v home si vytvořím nový pomocný účet správce "admin" ať se dá do něj normálně přihlásit). vidím že korektně funguje, z tohoto účtu si změním práva svého původního účtu "tatik" na user. toť vše.

pokud jsem dosud pracoval jako administrator a chci přenést nastavení, kopíroval bych z pomocného správcovského účtu toho administratora do nového budoucího "tatik".

vyplnit dolní řádek "povoleno užívat uživatelem" má podle mě smysl jen v případě, že já tato nastavení budu stále sdílet s ostatními uživateli - ale nevidím pro to žádný důvod.

edit: sorry, psal jsem to nějak dlouho, mezitím se tu posunulo.

Chyba! Pokud nezaškrtnu "permitted to use", nebudu moci pod jiným než bývalým uživatelem profil používat. Jde o nastavení práv nejen na soubory, ale i na registr.

přihlásím se na chvíli jako administrator (v home si vytvořím nový pomocný účet správce "admin" ať se dá do něj normálně přihlásit). vidím že korektně funguje, z tohoto účtu si změním práva svého původního účtu "tatik" na user. toť vše.

Ano, tohle funguje. V článku je varianta s kopírováním proto, aby to fungovalo úplně všem, tedy i těm , kdo k práci používají účet "Administrator".

Zkuste si článek, co by fungoval pro všechny napsat, než budete kritizovat.

já to léta používám při úvodním nastavení nových windows, kde vytuním nějaký pomocný účet nastaveními která mají smysl pro všechny.
tento účet pak překopíruju do "default user", bez vyplnění "permitted to use".
všechny nově vytvořené účty (nebo získané přihlášením do domény) pak získají tyto vlastnostnosti. ale vyhovuje mi to i u domácího pc.

Tedy vracím se ač nerad k tématu. Provedl jsem to takto. Svůj hlavní účet č.1 (administrátorský) jsem si změnil na účet s omezenými právy. Před tím jsem si vytvořil účet č.2 administrátorský . Poté jsem vytvořil třetí účet( dočasný... administrátorský) a překopíroval jsem nastavení z účtu č 1 do účtu 2. Přihlásím se tedy do účtu č 1.(ten s omezenými právy)a vše mi funguje až na to že mé Nero a ani jiný vypalovací program (SilentNight Microburner) nevidí mou CD-DVD mechaniku a tedy nejde vypalovat.

Nějaké nápady co s tím? děkuji

Ak mas nero balik, tak by som najprv pozrel nero burn rights (je to myslim aj v ovl.paneli aj v nero baliku). Nastavuje to userom prava na vypalovanie, ale netusim ci len v nere alebo pre cely PC. Skontroluj to. Inac vidis tu mechaniku v tento pocitac?
Este by som skontroloval group policies (gpedit.msc) pokial mas XP pro