Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde sehnat BIOS pro desku Intel Advanced/EV Endeavour?

Dobry den,

mam celkem starou zakladni desku, u ktere jsem si poskodil BIOS. Jde o desku Intel Advanced/EV Endeavour. Nasel jsem, ze nejnovejsi BIOS je verze 1.00.06.CB0. Podle navodu v manualu k teto desce mam upravit jumpry do recovery mode a mit bootovaci disketu s BIOSem, ten vsak nikde nemuzu najit.
Nemate nahodou nekdo tento soubor nebo nevite kde ho muzu sehnat?
Změna předmětu, původně: Marek Zlamal. Nic stupidnějšího vymyslet nešlo? (karel)

Jo, tenhle archiv uz jsem taky mel. Obsahuje:

Dieses Bootdiskimage enthält:

- FLASH Memory Update Utility Release 3.2 für AMI-Bios
- INTEL EV430FX Advanced/EV BIOS Release 6.0, Update auf Bios-ID 1.00.06.CBO
- INTEL EV430FX Advanced/EV BIOS Release 5.0, Update auf Bios-ID 1.00.05.CBO

Potreboval bych ale samotny puvodni soubor s BIOSem 1.00.06.CBO bez jakychkoliv flashovacich utilit. BIOS mam nyni poskozeny a jedine co pocitac po startu udela je, ze zkusi hrabnout do disketove jednotky, jestli tam neni disketa s biosem je to myslim soubor *.bin nebo *.rom. Nefunguje monitor ani klavesnice, takze zadne utility na flashovani biosu pouzivat nemuzu. Zbyva jen prepnout jumpery na desce do recovery modu a v disketovce mit soubor s holym biosem, ktery nikde neni...

Kazdy update je cely BIOS (bin nebo rom). Z BIOSu sa neda updatovat polovica, vzdy tam mas komplet cely subor.
Na disketu treba dat pre AMI bud len .bin/.rom specialne nazvany (hladaj googlom nazov neviem zhlavy alebo to je napisane v navode) alebo ked nepojde tak urobit normalne bootovaciu DOS disketu s utilitou aj biosom aj autoexec.bat v ktorom bude prislusny prikaz. Zavisi od dosky na kazdej to moze byt inac hlavne na takych historickych doskach.

Jednoduchsie moze byt vybrat chip a napalit v externom programatore.

V googlu jsem tim stravil uz poslednich nekolik dnu ale tahle deska ( Intel Advanced/EV Endeavour, EV430FX ) na strankach AMI ani INTEL oficialne neexistuje. Nebo uz je tak stara ze ji prestali podporovat.
Samozrejme, ze chci updateovat cely bios a ne jen polovicku.
Porad mi ale chybi ten zminovany *.rom nebo *.bin.

Na strankach AMI urcite nebude AMI s intel doskou nema nic okrem toho ze im dodal nejake surove zdrojaky. Nahradne diely na skodovku tiez nehladas v zeleziarnach, ale u skodovky :)
Ked tak bude niekde na inteli v archive apod. Pisal si citujem:

Jo, tenhle archiv uz jsem taky mel. Obsahuje:

Dieses Bootdiskimage enthält:

- FLASH Memory Update Utility Release 3.2 für AMI-Bios
- INTEL EV430FX Advanced/EV BIOS Release 6.0, Update auf Bios-ID 1.00.06.CBO

takze ten vytuzeny .bin subor mas. Moze byt inac nazvany, keby si napisal subory toho archivu a velkosti suborov tak by sme ti napisali ktory to je.

P.S. image diskety (.ima) sa da napr. zapisat prislusnym toolom na disetu a precitat subory z diskety, alebo pouzit virtual floppy drive (google) a potom sa daju subory precitat z .ima aj bez diskety.