Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aswrdr.sys a spyware terminator

Zdravým
vyskytl se u mě problém a to že rezidentní štít ST při pouštění PC mi nahlásí podezřelé chování u ASWEDR.SYS jaké máte k tomu postřehy dík
Změna předmětu, původně: ASWRDR.SYS a SPYWARE TERMINATOR - neřvi. (LaKr) (Kráťa)

Pokud to je opravdu ASWEDR.SYS tak je to asi spyware, jestli je to ASWRDR.SYS, jedná se o součást Avast Antiviru. Pokud AVAST nemáš ani si neměl nainstalovaný, asi to bude vir a proto smazat.

PS: Jsem vůl, v nadpisu je to OK, v textu dotazu už ne, je to část Avastu, pokud ho máš nainstalován :-)

Avast pochopitelně mám a ten soubor se jmenuje aswrdr.sys ale mě to udělalo dvakrát co za tu dobu co to používám to znamená v včera a dnes při spouštění PC a další postřeh když si kontroluji počtu tak jsem si všiml že ikonka avastu se v hlavním panelu neukáže

Ještě zkontroluj nastavení Avastu, zkus taky třeba SUPERAntiSpyware, jestli ten soubor také označí jako podezřelý. Pokud ne, je to zřejmě planý poplach, jestli ano, přeinstalovat kompletně Avast.

PS: Mám taky zkušenosti s tím, že mi jeden vir infikoval SUPERAntiSpyware :-), Avast ho hlásil jako nebezpečný, po přeinstalaci SAS OK ;-)