Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Režim spánku a hybernace

Dobrý den, mám notebook Dell, os Win Vista.Když dám NT do reřimu spánku a když ho chi probrat, zmáčknu normálně tkačítko, ktrým ho zapínám,ale po delší době, mi to příjde jako že je v režimu hybernace, a nejde ho zapnout tlačítkem jako u režimu spánku(tlačítko stále bliká), a tak musím PC vypnout a zapnout "natvrdo".Poradí te mi jak se tomu vyhnout?Díky,

po jaké "delší době"? mi to připadá, jako by během se toho delšího uspání vybily baterky, které jinak krmí uspaný chipset a hlavně obsah ram, proto není možné normální probuzení.
protože je tam vista, mělo by jít o poměrně nový notebook, a tam mi nízká kapacita baterky nedává smysl. na druhou stranu: právě u notebooků které často jedou z baterky až do vybití, jsem pozoroval rychlé odcházení baterie, místo těch co jedou hlavně ze sítě.

vistám neholduju, netuším co kde mají.
protože píšeš že ntb je napájený ze sítě, neměl by mít stav akumulátoru vliv na probuzení notebooku. přesto je možné že cosi (zdroj?) nepracuje jak má. právě po vynuceném restartu z uspání bys měl stav baterie vidět - když vytáhneš zdroj, překontroluj to.
dnes jsem potkal na pct orientační tabulku, která ukazuje rozdíl ve spotřebě uspaného pc podle režimu acpi, nastaveného v biosu. čili ten režim s3 by měl být k baterce šetrnější.
ale pokud ti notebook neindikuje vybitou baterii a síťový zdroj je v pořádku, pak je bill zakopaný jinde.

Dobře a jak proberu PC z hybernace? Další věcí je to, že on jak "usne" a pak normálně na tlačítku on-off bliká a zmáčknu ho, tak se zapne, někdy ano, někdy ne.Když ne, myš nesvítí(USB není pod napštím)a talčítko, které dřív blikalo svítí.A nevím co to zapříčiňuje.Někdy zase jde normálně z režimu spánku přes toto tlačítko zapnout.

Na brtníka Dobře a jak proberu PC z hybernace? Další věcí je to, že on jak "usne" a pak normálně na tlačítku on-off bliká a zmáčknu ho, tak se zapne, někdy ano, někdy ne.Když ne, myš nesvítí(USB není pod napštím)a talčítko, které dřív blikalo svítí.A nevím co to zapříčiňuje.Někdy zase jde normálně z režimu spánku přes toto tlačítko zapnout.

zajímavý stav je kdy to nejede: když nereaguje na klávesnici nebo krátkým stisk vypínače, nějak to prober, třeba resetem (dlouhým stiskem).
zkus ve správci událostí pohledat nějaké zajímavé chyby, které by se toho mohly týkat.
rozpomeň se v jakém režimu to vlastně uspáváš - s otevřenými programy, nebo jen usnutí do pohotovosti na disk místo vypnutí?
zkontroloval jsi po neúspěšném pokusu baterku, že ona a zdroj nejsou příčinou?
je to originální instalace dellu, nebo už to někdo přeistaloval? (a zapoměl třeba na dellí ovladač základní desky pro rozšířené acpi)