Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neuznaná reklamace

Ahoj
Koupily jsme počítač a asi po půl roce se sám začal úplně vypínat,nebo v lepším případě bluescreen a následný restart.To se dělo tak 4x až 6x za den.Tak jsme ho reklamovali a přišel nám zpět s tím,že ho měli puštěný 6dní a nic.No donesl jsem ho domů a netrvalo ani 24 hodin a ten samý problém,takže včera putoval znovu.Dá se proti tomu nějak bojovat až mi to zase přijde že nic nenašli a reklamaci mi neuznají? Mám pocit,že nejsou zrovna profi (je kupován v TESCU a již nikdy více)a firma je to ASROCK.
P.S dá se podle tohoto výpisu určit chybu přesněji? Viz. obr.

JJ, prvni by to chtelo zuzit okruh moznych pricin, aby bylo na co se v reklamaci zamerit. Obecne plati, ze cim je podrobnejsi specifikace, tim lepe se da argumentovat pri reklamaci...
1) Hrozit COI, 2) obratit se na SOS, 3) v extremu mozna bude potreba znalecky posudek 4) soud

osobne bych jeste zkusil najit chybu:

*** otestovat zdroj a jeho stabilitu
- nahodit treba speedfan a sledovat napeti + behem toho spoustet narocnejsi aplikace typu orthos, pouzivat optickou mechaniku, "vzbudit disk" z vypnuti pri uspore energie, aby se otestovala stabilita pri zmenach odberu... (vhodnejsi je externi merak a nekdo kdo tomu rozumi, pokud jsou vsak na PC plomby, tak nerozdelavat...)

*** jiny OS
- k vylouceni vlivu malware ve stavajicim systemu, poskozeni ovladacu atd., napr. live distribuci linuxu

*** testy HW
- pamet (goldmemory, memtest), HDD (vypalit ISO dle vyrobce, universalni je Hitachi DFT)
Tyto programy nepotrebuji OS, testuji HW a pokud dojde k chybe behem testu, muzes vyloucit vliv OS

Co je to jinak za stroj? (specifikave vc. vyrobce a typu zdroje)

Jak tady někdo uvedl dal bych si pozor na vidlici a zásuvku. Jestli je vidlice slabšího průměru (na 10A) což je napsáno na koncovce, pal by v často používané zásuvce mohla být volná.
Vyhřátá zásuvka zaoxidovaná, vyhřáté pružiny atd. je li to v hliníku projít rozvod zásuvky....

Ještě mne napadá , půjčit si APC a zkusit to přes ně jestli to vypadne.....

aha... desku uz zname, takze:

- jaky je zbytek konfigurace?
- jaky je zdroj?
- je pretaktovano?
- jaka je teplota soucastek a ve skrini? (zjistis treba ve speed fan)

Nevim, jak je na tom s teplotou nForce430 chipset (snad se k tomu nekdo vyjadri), ale pokud se dostanes do case, da se na nem udrzet ruka nebo je prilis studeny? (aby chladic prilehal k chipu)

Teoreticky se to stát mohlo /že u nich pc 6dnů jel bez problémů/. Záleží jak moc to zkoušeli. Otázka taky je jak moc kdo zkomolil popis závady. Nákup počítače v Tescu a podobných hypermarketech má nevýhodu v tom že oni to zabalí a pošlou výrobci což prodlužuje dobu reklamace a navíc díky tomu že nemáš na koho tlačit /zaměstnancům hypermarketu je to buřt a s tím co to bude opravdu řešit se ani neuvidíš/ a pak to může tak dopadnout.

Jestli je to z TESCA, tak je to na 99% Flexio (asrock je jen zákl.deska). Dá se domluvit nebo mailem s tech.podporou výrobce (resp.sestavovatele)Flexio.cz
Jinak základní údaje o sestavě jsou vždy na papírové přepravní krabici na nalepeném tiskopisu.
Reklamujte v Tescu až do roztrhání těla...