Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké tiché HDD do NTB?

Dobrý den, mám nový notebook a je tam 160 GB disk, který se točí 7200 ot./min. Poměrně hučí, vrní celý notebook a na stole se zvuk ještě zesílí (drobná rezonance desky). Není to katastrofické, ale na práci mám rád klid a jsem zvyklý z ThinkPadů na ticho. Proto vás prosím, nevíte-li o nějakém kvalitním, ale tichém HDD, který bych vyměnil za tento. Samozřejmostí je asi 5400 ot./min, velikost zas tak nerozhoduje, ale něco cenově přijatelného. Děkuji :)

Přikláním se k vyjádření Honzy Fialy. Pokud se jedná o nové 7200 ot. disky od WD nebo ST, jsou velmi tiché a se spotřebou jsou na tom taky velmi dobře. Není třeba se obávat.

edit: Pokud rezonuje, stálo by za to, zkusit ho připojit k jinýmu PC, mimo notebook a pak to vyhodnotit.