Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po instalaci Windows XP nenaběhnou

Dobrý den, instaloval jsem na notebook Windows XP SP2, instalace proběhne v pořádku, ale Windows pak nenaběhnou- zkončí u načítání- kdy se navíc načítací obrazovka tak divně zbarví a sekne. O noteboku toho moc nevím- je to Asus a je dost starší. Nevíte co by s tím mohlo být? Děkuji za odpověd.

dá se to jen odhadnout.
95% uživatelů netuší jak fungují na jejich novějším hardwaru starší windows, a nenapadne je, že mají z cd přiloženého k pc/ntb/základní desce instalovat nejdřív driver chipsetu základní desky.
obvykle teprve pak jsou windows schopny detekovat periferie a korektně nainstalovat jejich ovladače.

ale pokud píšeš že windows vůbec nenaběhnou, vypadá to na větší problém. zkus aspoň po startu (f8) zvolit nouzový režim, zda se dá ve windows spustit prohlížeč událostí: C:\WINDOWS\system32\eventvwr.msc - mohl by mít zaznamenanou nějakou kritickou chybu.