Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem příjem wifi u nb při slabém signálu

Zdravím.
Dcera má ThinkPad T41 a na koleji mají velmi slabý signál a i když za připojení platí, tak zrovna v jejím pokoji se dosti často nechytne. Vysílač je v přízemí v baráku naproti přes silnici a dcera má pokoj v druhém baráku na opačné straně v prvním patře. Takže lidi, co jsou v přízemí mají příjem slušný v celém baráku a ti co jsou v prvním patře, jen v pokojích na straně u silnice. Ti, co jsou na opačné straně v prvním patře mají každou chvíli výpadky.

Hledal jsem tedy nějaký zesilovač a vím o těchto adapterech:
http://www.lan-shop.cz/bezdratove-site/belkin/3316 1
http://www.lan-shop.cz/bezdratove-site/edimax/3574 2
http://www.wifiobchod.cz/Edimax-WiFi-mini-USB-2-0- adapter-11-54Mb-s-dongle_g462.html
Dalších možných typů je určitě více, ale chtěl bych se vejít právě do těch 750 Kč a přitom problém vyřešit.

Nikdy s wifi nedělal a ani jsem tyto USB adaptery nepoužíval a tak nevím, jestli jde očekávat po vypnutí wifi v nb a zprovoznění tohoto adapteru vyřešení problému s příjmem. AP bych se chtěl vyhnout. Jde mi o to mít co nejméně dalších krámů kolem nb. Nb se pořád někam přenáší mimo kolej i po posluchárnách a studovnách a tahat sebou další krámy není dobré.

Poradíte mi, co z toho (popřípadě jiný vhodný typ USB2.0) použít, aby se problém vyřešil?

Tak jak si to představuješ, tak to moc reálně nevypadá. Hlavně u žádného komponentu není napsána citlivost, ani zisk, z čehož lze usuzovat, že ti to vyjde nastejno. Jak se tady pořád dokola píše, nejlepší zesilovač je anténa, takže se asi "krámům "nevyhneš. Nesjem síťař ale viděl bych to na AP+ nténa alespoň 10-14dB
Tyčka má maximálně 2dB.

Nečakaj že použitím iného WiFi adptéra miesto interného sa problém so slabým signálom vyrieši.
Citlivosť tíchto adaptérov sa navzájom moc nelíši, samozrejme drobné rozdiely budú ale aj to bude skôr záležitosť toho-ktorého kusa a musel by si ich vyskúšať viac kým by si vybral ten najlepší. V praxi dosť nereálne.

Jediné čo spoľahlivo rieši slabý signál je anténa, najlepšie smerová. Takže ak sa rozhodneš zakúpiť a použiť iný WiFi adaptér ako ten interný, tak zvoľ prevedenie PCMCIA karta s možnosťou pripojenia externej antény. Aj tá malá tyčka čosi pomôže a uvidíš. V miestnosti kde sa zdržuje najčastejšie je možnosť pripojiť sa káblikom na nejakú dutinovú prilepenú napr. k rámu okna či pod.

Možná to tak nakonec dopadne. Mohl bys mi poradit co koupit a přitom se nezrujnovat? Jak jsem psal, wifi jde úplně mimo mne.
Potřeboval bych něco opravdu PnP. Sestavit to dcera patrně zvládne, ale nějak s tím laborovat určitě ne. A já tady doma žádnou wifi síť po vyhledávání nevidím abych to odzkoušel.