Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak číst eBooky v PALMu?

Zdar,
pořídil jsem si postarší PDA na čtení knížek. Jedná se o "Palm V", historický to kousek, ale za pár kaček. Už jsem rozchodil synchronizaci s PC, dokonce se mi tam podařilo nahrát knihu (rozdělenou na tři části) ve formátu PDB. Ale netuším, jak to v Palmu otevřít. V menu nic nevidím, jen v přehledu paměti jsem objevil, že by tam mohlo něco být. Na synchronizaci jsem použil SW PalmDesktop 4.1.
Víte někdo, jak na to?
Díkec

Díky, sem jsem taky po několika hodinách googlení a pokusů omylů došel. Takže už knihy do Palmu dostanu, dokonce je i přečtu, ale bohužel blbne diakritika. Takže sháním nějakej reader, kterej bude umět i češtinu. Už jsem našel program PalmFiction, ale nějak mě to zakouslo celej Palm, musel jsem udělat hard reset.
V nejhorším případě budu muset odstranit diakritiku z textu, než to převedu na PDB.

Číst knihy lze po nainstalování češtiny programem CSpotRun. Je o hodně hodně menší a česky.
Asi tady: http://palm.profitux.cz/soubory/aplikace/cspotrun/ CSpotRun.zip
Výhodou je pro Tebe, že když je malej program, nahraješ víc knih.

Program PalmFiction je "nejlepší a nejkomfortnější". Asi jako nejlepší auto. Možná se ti kouše, protože jeden soubor je tam podle typu procesoru a několik souborů podle rozlišení displeje a počtu barev. Neinstaluje se všechno. PalmFiction umí česky (nebo rusky, atd...) i bez počeštění, má své fonty, ale nevím, jestli i pro PalmV, nebo až od rozlišení 320x320.