Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Výměna" PC

Ahoj, strýc dal babičce svůj starý PC, který je asi dvakrát výkonnější než ten náš dosavadní. Domluvili jsme se, že uděláme výměnu. Představuju si to takhle:

Dosavadní PC:
P4 1,6 Ghz; 768 Mb RAM; 2 disky: 1. má 2 oddíly, 2. 1 oddíl; Intel Extreme Graphics 64 MB

Strýcovo PC:
P4 3 Ghz; 512 Mb RAM; 1 disk-jeden oddíl; GeForce 7600GT; nepamatuju si desku-budu se muset podívat

1.Stáhnu ovladače na strýcův PC.
2.Vemu disky z našeho PC a vyměním je s tím strýcovým
3.Zformátuju partišny se systémy
4.Na každý PC nainstaluju nově Win XP SP3+ovladače
5.Doinstaluju ostatní potřebnéí věci
6.Enjoy it :-)

Nedojde ke ztrátě dat z dosavadního PC? Bojím se, aby se na nově nainstalovaném systému neobjevily ty disky se systémem RAW-musel bych je naformátovat=ztráta dat.

Jak běží Win XP SP3 s 256 MB RAM při práci s internetem a Skype? Tu 512 bych chtěl předělat.

Díky za odpovědi.

jak to popisuješ, a když jsem si ty čachry zkoušel přestavit, asi víš co děláš. akorát xp na 256mb moc nejedou, je to pro trpělivější typy.

babka asi nebude mít doma síť více pc - až to popřetahuješ, zruš jí službu server (a computer browser). chce to trochu zodolnit proti nakažení z netu. no snad se skype bez toho obejde.

Nejdřív bys měl zjistit tu desku. To dosavadní může mít klidně SDRAM paměti a to strýcovo klidně DDR2. Takže je dost velká šance že se spolu na DDR 1 nesejdou...

Nějak nechápu ty harakiri s diskama, proč nesebereš z dosavadního pc ten druhej disk /nebo ten lepší/ a nepřidáš ho jednoduše do pc strýce ? Instalovat si můžeš potom dle libosti, na babku se vykašli až to zaviruje nainstaluješ to znovu:-)

Nez budes formatovaty systemy, tak nezapomen, ze vetsina lidi ma Dokumenty + Plocha je na systemovym disku, takze prekopirovat jinam pred formatem.

Vzdycky je sance, ze kdyz neco delas s diskama, ze se neco posere a prijdes o data. Ale teoreticky by se s tima partitionama, ktery nebudes formatovat nemelo nic stat.

Muzes i zkusit dat jen opravnou instalaci Windowsu, treba se chyti, ale cistsi reseni je ten format + nova instalace.

Tak změna plánu:

1.Odpojím systémový disk z dosavadního Pc a na 2. disk nainstaluju Win XP SP3+ovladače a další
2.Vemu ten odpojený disk a připojím ho do strýcova PC.
3.Zformátuju oba systémové oddíly a na jeden ze tří oddílů nainstaluju Win XP SP3+ovladače

Bude to tak fungovat a nepřijdu o data?