Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Printscreen - jak vytvořit ořezaný hotový printscreen hned?

Je nějaký způsob jak pořídit printscreen NIKOLIV klasickým způsobem, kdy je "vyfoceno celé okno" nebo obrazovka a pak v nějakém editoru se obraz ořezá.

ALE tak, že si rovnou určím výseč a z ní se udělá obrázek a zkopíruje do schránky?

Tato funkce by se mi velice hodila - často posílám nějaké náhledy stránek mailem a ušetřilo by mi to pár vteřin.

Jistě budou programy, které sejmou určenou část obrazovky. Ale domnívám se, že zmáčknout print screen > vložit v Irfan View > tažením označit požadovanou oblast > pak v roletce úpravy zvolit "oříznout" > obrázek uložit, bude daleko rychlejší, než nastavovat se ve spešl programu co že vlastně chci a kde...
Schválně jdu změřit čas mnou popisovaného

[http://img265.imageshack.us/img265/1772/screenwx5. th.gif]

25 vteřin

Podívej se na www.slunecnice.cz