Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazeni CPU

Zdravim,
mam AMD Athlon X2 3600+. Jelikoz chci s koupi noveho procesoru jeste chvili pockat, tak bych chtel tady tenhle taktnout minimalne na 2,5GHz. K tomu budu potrebovat nejaky cool chladic do socketu AM2(940) :-). Samozrejme az koupim nove dvoujadro, tak nechci kupovat znovu novy chladic - takze aby uchladis silnejsi procesor. Takze by to chtelo nejaky chladic vhodny na taktovani - no bylo by fajn, tak do tech 900kc (i levnejsi).

Rozhodoval jsem se mezi:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 830TZ000ILE
a
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 830TZ0008MV

Jelikoz prvni varianty pry presahuje pres desku u zdroje o cca 3 cm, tak se ho bohuzel musim vzdat. Druha varianta, co jsem videl testy - neni az zas tak dobra.

Vlastne se stale rozhoduju mezi ruznymi typy chlazeni. Navic mam strach, jestli by se ty velke pulkilove chladice "neulomily", kdyz mam zakladni desku vertikalne...ta fyzika mi neda spat:)

Diky za jakekoli tipy...necham si poradit

Tak mě napadlo jestli to nechceš zkusit napřed přetaktovat s box chladičem než uvalíš stovky za chladič a další kilo za pastu. AMD dodává box chladiče stejné do rychlosti 6000+ tak bych to napřed zkusil. Podívej se na ceny cpu, podle mě kupovat noctuu za litr je blbost. Jinak pasta stačí obyčejná.